Results by Raceres Results www.raceres.org.uk  raceres@lineone.net

Any errors and omissions, please email the above.

Position Finish Time Race No First Name Surname Club Name Category
1 00:07:38 726 Thomas O'Sullivan Unattached Male Senior
2 00:07:50 656 Emma Watts St Edmund Pacers Girl 15 and Under
3 00:07:59 722 Malcolm Statham Colchester Harriers AC Male Senior
4 00:08:01 665 Katherine-Jayne Watts Colchester Harriers AC Girl 15 and Under
5 00:08:02 660 Luke Allen Braintree& District AC Boy 11 and Under
6 00:08:09 718 Emily Strickland St Edmund Pacers Girl 15 and Under
7 00:08:29 654 Thomas Hewes Colchester & Tendring AC Boy 11 and Under
8 00:08:45 684 Lewis McDonnell Unattached Boy 15 and Under
9 00:08:49 724 William Southworth Unattached Unable to place in Cat.
10 00:09:00 727 Adam Jackson Unattached Male Senior
11 00:09:01 725 Andrew Mill Unattached Male Senior
12 00:09:25 696 Joseph Stone Unattached Boy 15 and Under
13 00:09:26 679 Emily Donoghue Harwich Runners Girl 11 and Under
14 00:09:27 669 Joshua Sage Unattached Boy 11 and Under
15 00:09:28 728 Luke Hawkins Unattached Male Senior
16 00:09:35 712 Carly Goode Ipswich Harriers Girl 15 and Under
17 00:09:43 661 Matthew Allen Halstead Road Runners Boy 7 and Under
18 00:09:48 664 Chloe Jermyn St Edmund Pacers Girl 15 and Under
19 00:09:48 701 Emily Bowyer Unattached Girl 15 and Under
20 00:10:19 685 Rob Hewes Unattached Male Senior
21 00:10:38 721 Emily Foster Unattached Girl 11 and Under
22 00:10:44 672 William Thompson Unattached Boy 11 and Under
23 00:10:57 663 William Kent Harwich Runners Boy 11 and Under
24 00:11:34 741 Alice Walker Unattached Girl 15 and Under
25 00:11:35 740 Adam Walker Unattached Male Senior
26 00:11:47 673 Daniel Clarke Unattached Boy 11 and Under
27 00:11:48 674 Clive Clarke Unattached Male Senior
28 00:12:02 678 William Struth Unattached Boy 15 and Under
29 00:12:04 695 Zara Hanman Unattached Girl 7 and Under
30 00:12:06 682 Charlotte McDonnell Unattached Girl 11 and Under
31 00:12:07 683 Amy Miller Unattached Girl 11 and Under
32 00:12:09 738 Lydia Brereton-Ward Unattached Girl 15 and Under
33 00:12:21 655 Daniel Hewes Unattached Boy 15 and Under
34 00:12:22 668 Heleen Sage Unattached Girl 7 and Under
35 00:12:23 670 Ivana Sage Unattached Female Senior
36 00:12:55 658 Jamilla Blake Unattached Girl 7 and Under
37 00:13:00 723 Ben Crouchman Unattached Boy 11 and Under
38 00:13:16 733 Oliver Dickie Unattached Boy 11 and Under
39 00:13:44 686 Ross Morton Unattached Boy 7 and Under
40 00:13:45 714 Kia Goode Unattached Girl 11 and Under
41 00:13:48 731 Joshua Palmer Unattached Boy 7 and Under
42 00:14:15 732 Katie Palmer Unattached Unable to place in Cat.
43 00:14:15 737 Harriet Brereton-Ward Unattached Girl 15 and Under
44 00:14:15 717 Ryan Head Unattached Boy 11 and Under
45 00:15:03 735 Isabel Dickie Unattached Girl 11 and Under
46 00:15:20 666 Freya McAdam Unattached Unable to place in Cat.
47 00:15:28 689 Stuart McAdam Unattached Male Senior
48 00:15:28 688 Alice Elliot Unattached Girl 11 and Under
49 00:15:29 705 Alice Beveridge Unattached Girl 11 and Under
50 00:15:29 687 Grace Elliot Unattached Girl 7 and Under
51 00:15:30 653 Alexandra Wilson Unattached Girl 7 and Under
52 00:15:39 651 Peter Wilson Unattached Male Senior
53 00:15:39 652 Anna Minaeva Unattached Female Senior
54 00:16:05 713 Leah Burn Unattached Girl 11 and Under
55 00:16:13 716 Emily Birt Unattached Girl 11 and Under
56 00:16:14 715 Tracey Birt Unattached Unable to place in Cat.
57 00:16:15 720 Sam Wells Unattached Boy 7 and Under
58 00:16:35 659 Kieran Willey Unattached Boy 7 and Under
59 00:16:36 662 Connor Eve Unattached Boy 11 and Under
60 00:16:37 736 Jane Matthews Unattached Female Senior
61 00:17:17 730 Ella Palmer Unattached Girl 11 and Under
62 00:17:18 719 Abbie Wells Unattached Girl 11 and Under
63 00:17:25 671 Cora Ingram-Smit Unattached Girl 11 and Under
64 00:17:33 657 Celena Blake Unattached Girl 11 and Under
65 00:17:37 694 Christian Hanman Unattached Boy 7 and Under
66 00:18:07 702 Ella Beveridge Unattached Girl 7 and Under
67 00:18:08 680 Sophie Child Unattached Girl 7 and Under
68 00:18:10 681 Keeley Child Unattached Girl 7 and Under
69 00:18:11 711 Sophie Bullock Unattached Girl 7 and Under
70 00:18:26 739 Jacob Brender Unattached Boy 7 and Under
71 00:18:50 706 Lily Beveridge Unattached Girl 7 and Under
72 00:18:51 729 Erin Sampson Unattached Girl 11 and Under
73 00:19:19 708 Saskia Allan Unattached Girl 7 and Under
74 00:19:19 710 Angus Allan Unattached Male Senior
75 00:22:00 693 Toby Marshall Unattached Boy 7 and Under
76 00:22:00 691 Luke Marshall Unattached Male Senior
77 00:23:29 734 Lily Dickie Unattached Girl 7 and Under
78 00:23:44 690 Eleana Marshall Unattached Girl 7 and Under
79 00:23:44 692 Sara Marshall Unattached Female Senior
80 00:25:08 667 Saoban Safavi Unattached Girl 7 and Under
81 00:25:08 742 Narman Safari Unattached Male Senior
82 00:26:12 676 Bethany Thompson Unattached Girl 15 and Under
83 00:26:12 675 Hattie Old Unattached Girl 15 and Under
84 00:30:06 700 Niamh Wallis Unattached Girl 7 and Under
85 00:30:06 698 Freya Wallis Unattached Girl 7 and Under
86 00:30:06 699 Jessica Wallis Unattached Girl 11 and Under
dns/dnf 707 Georgina Haskey-Jones Tiptree Road Runners Girl 11 and Under
dns/dnf 677 Amissha Brandreth Unattached Girl 11 and Under
dns/dnf 697 Jocelyn Wallis Unattached Female Senior
dns/dnf 703 Ian Beveridge Unattached Male Senior
dns/dnf 704 Beverley Liuzzi Unattached Female Senior
dns/dnf 709 Niklas Allan Unattached Boy 7 and Under