Pos Time No First Name Surname Club Name Category
1 03:41 302 Luke Allen Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
2 03:51 335 Callum Hemson Great Cornard Middle School 1Km Boy 8 To 10
3 03:52 325 Kinza Lewis Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
4 03:54 317 James Walker Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
5 03:58 318 Bradley Sutcliffe Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
6 04:02 338 Finlay Macmillen Colchester Harriers AC 1Km Boy 8 To 10
7 04:11 334 Zachary Hillman Unattached 1Km Boy 8 To 10
8 04:17 310 Bryn Gartland Unattached 1Km Boy 8 To 10
9 04:24 329 Ben Hammond Stowmarket Striders 1Km Boy 8 To 10
10 04:29 319 Kate Armitage Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
11 04:29 323 Megan Sharpe Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
12 04:31 312 Samuel Jones Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
13 04:32 339 Alex Pope Unattached 1Km Boy 8 To 10
14 04:37 320 Bethany Turner Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
15 04:37 307 Claudia Buck Great Cornard Middle 1Km Girl 8 To 10
16 04:44 330 Rory read-Luxton Unattached 1Km Boy 8 To 10
17 04:45 303 Matthew Allen Unattached 1Km Boy 6 - 7
18 04:48 304 Jessica Gill Wells Hall Priary 1Km Girl 8 To 10
19 04:57 314 Zack Weitz Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
20 04:58 301 Olivia Greaves Wells Hall Priary 1Km Girl 8 To 10
21 05:00 341 Reece Gooderham Unattached 1Km Boy 8 To 10
22 05:01 328 Joshu Henry Unattached 1Km Boy 8 To 10
23 05:05 327 Zara Taylor Unattached 1Km Girl 8 To 10
24 05:09 321 Ellie Walker Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
25 05:10 337 Kieron Judd Pot Kiln Primary 1Km Boy 6 - 7
26 05:10 336 Rebecca Judd Pot Kiln Primary 1Km Girl 8 To 10
27 05:13 308 Stacey East Unattached 1Km Girl 8 To 10
28 05:16 332 Charlotte Armitage Earls Colne Primary 1Km Girl 6 To 7
29 05:36 326 Callum Tricker Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
30 05:38 311 Louis Rushbrook Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
31 05:40 324 Hayden Challis Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
32 05:40 333 alexander Turner Earls Colne Primary 1Km Boy 6 - 7
33 05:42 316 George Jackson Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
34 06:15 340 Melisna Read-Luxton Unattached 1Km Girl 6 To 7
35 06:33 306 Caitlin Smith Wells Hall Priary 1Km Girl 6 To 7
36 06:37 305 Bradley Smith Wells Hall Priary 1Km Boy 8 To 10
37 06:45 331 Alexandra Jones Unattached 1Km Girl 6 To 7
39 07:08 322 Christie Jolley Halstead Road Runners 1Km Girl 8 To 10
dns/dnf 309 Jacque Cresswell Tudor Primary 1Km Girl 6 To 7
dns/dnf 313 Kane Munday Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
dns/dnf 315 Lewis Brennan Halstead Road Runners 1Km Boy 8 To 10
           
           
           
           
Pos Time No First Name Surname Club Name Category
38 07:03 460 William Stanley Stoke By Nayland School 2Km Boy 13 To 14
40 07:18 466 Adam Seymour St Edmund Pacers 2Km Boy 11 To 12
41 07:59 452 Jack Burdett Uplands Middle School 2Km Boy 13 To 14
42 08:19 454 Sam Bayliss Uplands Middle School 2Km Boy 11 To 12
43 08:22 456 Emily Gooderham St Edmund Pacers 2Km Girl 13 To 14
44 08:39 458 Michael Lane Unattached 2Km Boy 13 To 14
45 08:40 455 Lewis Wadley Uplands Middle School 2Km Boy 11 To 12
46 08:42 457 Chloe Browne South Lees School 2Km Girl 13 To 14
47 08:42 462 Henrietta-Mae Bawn West Suffolk A.C. 2Km Girl 11 To 12
48 09:00 463 Jake Hammond Stowmarket Striders 2Km Boy 13 To 14
49 09:03 469 Jessie Gooderham St Edmund Pacers 2Km Girl 11 To 12
50 09:13 459 Evan Gartland Unattached 2Km Boy 11 To 12
51 09:21 465 Alex Seymour Unattached 2Km Boy 13 To 14
52 09:25 468 Max Hemson Great Cornard Middle School 2Km Boy 13 To 14
53 09:34 461 Kieran Collins Halstead Road Runners 2Km Boy 11 To 12
54 09:52 467 Chloe Jermyn St Edmund Pacers 2Km Girl 11 To 12
55 10:04 464 Fred Standley Unattached 2Km Boy 11 To 12
56 10:05 451 Gala Johnson St Edmund Pacers 2Km Girl 11 To 12
dns/dnf 453 Oliver Johns Ipswich Jaffa 2Km Boy 11 To 12