Position   Time Name Club Bib No.
1 1st Male 27.11 David Miller Woodbridge Shufflers 107
2 2nd Male 28.06 Robert Chenery Ipswich Jaffa 52
3 3rd Male 30.41 Sean Jermy Great Yarmouth Road Runners 61
4   31.14 Chris Seymour Stowmarket Sriders 78
5   31.21 Ricky Peacher Framlingham Flyers 72
6   31.22 Darren Shepard Fell Runners ACC 88
7   31.46 Michael Fleming Unattached 106
8   31.58 Steven Neaves Stowmarket Sriders 70
9   32.28 Iain Milligan St Edmund Pacers 67
10   32.5O Nick Matthews Mornington Chasers RC London 98
11   32.51 Mark Nowell Tri Anglia 105
12   33.14 Graham Coulter Ipswich Triathlon Club 91
13   33.19 Lee Burns Unattached 96
14   33.45 Paul Horne Vegetarian Cycling & Athletic Club 59
15   34.42 Roland Shaw Bungay Black Dog 90
16   35.19 Scott Sherman Stowmarket Sriders 79
17 1st Female 35.33 Sarah Lewis Kazakhstan Running Club 66
18   36.06 Duncan Chenery Ipswich Jaffa 108
19   36.36 Robin Harper Unattached 95
20 2nd Female 36.44 Sandra Allison Unattached 113
21   37.05 Derek Keeble Unattached 62
22   37.53 Richard Fellingham Unattached 57
23   38.14 Colin Monks Blackheath & Bromley Harriers AC 69
24   38.25 David Levans Felixstowe Road Runners 65
25   38.28 David Waterman Bungay Black Dog 84
26   38.49 David Coley Ipswich Jaffa 111
27   39.35 Gary Hutchings Framlingham Flyers 100
28   39.4O Peter Lennard Ipswich Triathlon Club 64
29   40.3O Stephen Bright British Athletics Supporters Club 51
30 3rd Female 40.37 Rebecca Peck Framlingham Flyers 74
31   40.37 Roger Curtis Orion Harriers 110
32   40.44 Bll Cox Framlingham Flyers 53
33   40.57 Harry Smith Stowmarket Striders 112
34   40.58 Julia Green Tri Anglia 92
35   41.05 Tony Gallagher Unattached 109
36   41.08 Michael Svinos Unattached 81
37   41.1O David Taylor Framlingham Flyers 82
38   41.2O Jill Anderson Framlingham Flyers 104
39   41.37 Lionel Smith Ely Runners 80
40   41.59 Sarah Owen British Athletics Supporters Club 71
41   42.07 Nicola Dawson Unattached 55
42   42.52 Anna Burton Unattached 87
43   43.19 Robert Ball Unattached 102
44   43.4O Karen McMoran Bungay Black Dog 89
45   44.28 Friedel Plant Holme Pierepont R.C. 75
46   44.44 Julia Ball Unattached 101
47   45.26 Ivan Lees Great Yarmouth Road Runners 99
48   45.53 Ray Howard Framlingham Flyers 60
49   46.15 Elizabeth Mobbs Unattached 68
50   46.37 Jean Cox Woodbridge Shufflers 54
51   47.1O Lisa Catchpole Unattached 93
52   47.11 Joanne Turner Unattached 94
53   47.56 Vivienne Taylor Framlingham Flyers 83
54   49.16 Tracy Peacher Unattached 73
55   51.2O Alison Rogers Bungay Black Dog 77
56   51.59 Jacques Green Bungay Black Dog 85
57   52.59 Rebecca Potts Framlingham Flyers 76
58   53.OO Diane Briffa Framlingham Flyers 50
59   56.34 Kate Nunn Unattached 103
60   56.34 Christine Oliver Unattached 97
61   59.2O Janet Green Framlingham Flyers 86
62   1.21.13 Joanne Fishpool Stowmarket Striders 58