SAINT EDMUND PACERS FUN RUN 2009      
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U9 Male Simon Smith Discovery Tri 33 05:37
2 U9 Male Alfie Owen-Jones UA 27 05:50
3 U9 Male Andrew Smythe UA 23 05:53
4 U9 Male Alejandro Meecham-Aviles UA 37 06:02
5 U9 Male Harvey Willams Saint Edmund Pacers 10 06:06
6 U9 Male Tom Mead Thetford AC 21 06:09
7 U9 Female Jessica Gill UA 12 06:14
8 U9 Male Keelin Munns UA 28 06:22
9 U9 Male Adam Rowland UA 22 06:23
10 U9 Male Harrison Ward UA 3 06:23
11 U9 Male Ethan Page Saint Edmund Pacers 29 06:30
12 U9 Male Matthew Clarke UA 30 06:32
13 U9 Male Joe Bird Norris Saint Edmund Pacers 32 06:34
14 U9 Female No Form   38 06:38
15 U9 Male Reece Gooderham Saint Edmund Pacers 1 06:39
16 U9 Male Paul Cooledge UA 15 06:42
17 U9 Male Harvey Gladwell UA 5 06:43
18 U9 Male Robert Martin Saint Edmund Pacers 8 06:45
19 U9 Male Ben Wicks Saint Edmund Pacers 13 06:46
20 U9 Female Katie Presland UA 7 07:01
21 U9 Male Oliver Radley Saint Edmund Pacers 11 07:02
22 U9 Female Charlie Davis UA 2 07:16
23 U9 Female Francesca Nichols Saint Edmund Pacers 6 07:30
24 U9 Female Ana-Isabella Meecham-Aviles UA 36 07:34
25 U9 Male Charlie Wright Saint Edmund Pacers 35 07:40
26 U9 Female Rose-Marie Wright Saint Edmund Pacers 34 07:41
27 U15 Male Macauley Delo West Suffolk AC 309 07:43
28 U9 Male Daniel Hocken UA 20 07:47
29 U15 Male Brad Wattleworth Ipswich Harriers 320 07:58
30 U9 Female Zara Hanman UA 17 07:59
31 U15 Male Ben Snaith UA 305 08:00
32 U15 Male Joseph Gibbon Colchester & Tending 313 08:03
33 U15 Male Tom Eames West Suffolk AC 316 08:13
34 U13 Male Adam Seymour Saint Edmund Pacers 203 08:13
35 U9 Male Toby Stallard UA 4 08:14
36 U9 Male Christian Hanman UA 16 08:37
37 U9 Male Barney Chapman Saint Edmund Pacers 25 08:39
38 U13 Male Ben Parker Felixstowe Road Runners 217 08:40
39 U13 Male Christpher Morton Stowmarket Striders 201 08:45
40 U13 Male Matthew Le Poidevin Saint Edmund Pacers 206 08:50
41 U9 Male Danny Jones UA 31 08:52
42 U9 Female Jessica Talbot UA 26 08:57
43 U9 Female Millie Flack UA 18 08:57
44 U13 Male Liam Doe Saint Edmund Pacers 215 08:59
45 U15 Male Jake McCarthy Saint Edmund Pacers 310 09:00
46 U15 Male Robert Smailes Stowmarket Striders 319 09:00
47 U15 Male Samuel Burdett Stowmarket Striders 321 09:06
48 U13 Male Scott Jackson UA 210 09:09
49 U15 Female Charlotte Jones Newmarket Joggers 317 09:13
50 U11 Female Sophie Tooley West Suffolk AC 104 09:17
51 U13 Male Matthew Nichols Saint Edmund Pacers 214 09:20
52 U11 Male William Page UA 119 09:20
53 U11 Male Christpher Williams Saint Edmund Pacers 109 09:23
54 U13 Female Emma Watts Saint Edmund Pacers 212 09:23
55 U9 Female Aimee Flack UA 19 09:24
56 U15 Female Alice Maguire Saint Edmund Pacers 304 09:25
57 U15 Female Emily Gooderham Saint Edmund Pacers 302 09:26
58 U13 Female Emily Strickland Saint Edmund Pacers 229 09:37
59 U15 Female Katie Ruffell West Suffolk AC 306 09:40
60 U15 Female Sarah O' Rourke Newmarket Joggers 312 09:42
61 U13 Female Katie Peake Ipswich Jaffa 222 09:54
62 U15 Male James Smailes Stowmarket Striders 318 09:55
63 U15 Male Alan Salter UA 301 09:57
64 U15 Male Daniel Whiting Saint Edmund Pacers 303 09:57
65 U15 Male Jake Hammond Stowmarket Striders 322 09:59
66 U15 Female Roz Smith Discovery Tri 323 10:00
67 U13 Female Henrietta Bawn UA 230 10:03
68 U15 Male Sam Bradwell UA 308 10:04
69 U13 Female Kerry Knott Saint Edmund Pacers 202 10:04
70 U15 Female Kyrie Bloomfield Stowmarket Striders 315 10:05
71 U13 Male Conor Wakeman UA 211 10:05
72 U15 Female Jodie Driver Newmarket Joggers 314 10:07
73 U15 Female Chloe Beeton Newmarket Joggers 311 10:17
74 U13 Female Hannah Maher Diss AC 209 10:17
75 U11 Female Eleanor Wright Saint Edmund Pacers 103 10:18
76 U13 Male Tobie Stollery UA 231 10:21
77 U15 Male William Amps UA 227 10:32
78 U13 Male Jack Phillips Saint Edmund Pacers 216 10:33
79 U13 Male Jonathan Hocken UA 224 10:40
80 U13 Male Ieuan Alldis Saint Edmund Pacers 213 10:41
81 U11 Male Ben Hammond Stowmarket Striders 126 10:44
82 U13 Female Lulu Stanford Newmarket Joggers 207 10:46
83 U13 Female Rachael Hatten Saint Edmund Pacers 208 10:47
84 U13 Male James Copping Stowmarket Striders 228 10:49
85 U11 Male Henry Martin Saint Edmund Pacers 108 10:50
86 U15 Male George Holgate Saint Edmund Pacers 307 10:57
87 U13 Male Dan Finegan Felixstowe Road Runners 226 10:58
88 U11 Female Rose Mortimer UA 111 10:59
89 U13 Female Charlotte Grass Newmarket Joggers 235 11:02
90 U13 Male Jake Westray Saint Edmund Pacers 204 11:06
91 U9 Female Caitlyn Holdgate Saint Edmund Pacers 9 11:10
92 U13 Female Abigail Walldron UA 219 11:16
93 U13 Male James Hocken UA 223 11:17
94 U11 Male James Nichols Saint Edmund Pacers 106 11:17
95 U11 Male Tobias Owen-Jones UA 122 11:20
96 U11 Female Mikayela Sealby Saint Edmund Pacers 114 11:20
97 U11 Female Laura Cooledge UA 112 11:22
98 U13 Male Jack Mcalinden Colchester Harriers 221 11:26
99 U11 Female Lucy Peake Ipswich Jaffa 113 11:29
100 U13 Female Becki Phillips UA 220 11:40
101 U11 Male Keiron Green Stowmarket Striders 116 11:45
102 U13 Female Chloe Jermyn Saint Edmund Pacers 205 11:45
103 U13 Female Gaia Johnstone Saint Edmund Pacers 218 11:53
104 U13 Male Jordan Black UA 232 12:00
105 U11 Female Charlotte Cutler UA 105 12:02
106 U13 Female Olivia Taylor UA 225 12:28
107 U11 Male Oliver Amps UA 117 12:30
108 U11 Female Emma Clarke UA 123 12:41
109 U13 Female Gabriela Monteiro UA 233 12:43
110 U11 Female Zara Taylor UA 115 12:54
111 U11 Female Stacey East UA 120 13:09
112 U13 Female Olivia Hicks UA 234 13:17
113 U11 Female Georgia Whiting Saint Edmund Pacers 102 13:23
114 U11 Female Bianca Monteiro UA 127 14:06
115 U11 Female Hannah Ross Great Bentley  107 14:18
116 U11 Female Samantha Knott UA 101 14:21
117 U11 Female Amy Bloomfield Stowmarket Striders 118 14:24
118 U11 Female Cally Stinton UA 110 15:21
119 U11 Male Sam Chapman Saint Edmund Pacers 121 16:53
120 U11 Female Daniella Robinson UA 125 18:20
           
           
           
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U9 Male Simon Smith Discovery Tri 33 05:37
2 U9 Male Alfie Owen-Jones UA 27 05:50
3 U9 Male Andrew Smythe UA 23 05:53
4 U9 Male Alejandro Meecham-Aviles UA 37 06:02
5 U9 Male Harvey Willams Saint Edmund Pacers 10 06:06
6 U9 Male Tom Mead Thetford AC 21 06:09
7 U9 Male Keelin Munns UA 28 06:22
8 U9 Male Adam Rowland UA 22 06:23
9 U9 Male Harrison Ward UA 3 06:23
10 U9 Male Ethan Page Saint Edmund Pacers 29 06:30
11 U9 Male Matthew Clarke UA 30 06:32
12 U9 Male Joe Bird Norris Saint Edmund Pacers 32 06:34
13 U9 Male Reece Gooderham Saint Edmund Pacers 1 06:39
14 U9 Male Paul Cooledge UA 15 06:42
15 U9 Male Harvey Gladwell UA 5 06:43
16 U9 Male Robert Martin Saint Edmund Pacers 8 06:45
17 U9 Male Ben Wicks Saint Edmund Pacers 13 06:46
18 U9 Male Oliver Radley Saint Edmund Pacers 11 07:02
19 U9 Male Charlie Wright Saint Edmund Pacers 35 07:40
20 U9 Male Daniel Hocken UA 20 07:47
21 U9 Male Toby Stallard UA 4 08:14
22 U9 Male Christian Hanman UA 16 08:37
23 U9 Male Barney Chapman Saint Edmund Pacers 25 08:39
24 U9 Male Danny Jones UA 31 08:52
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U9 Female Jessica Gill UA 12 06:14
2 U9 Female No Form   38 06:38
3 U9 Female Katie Presland UA 7 07:01
4 U9 Female Charlie Davis UA 2 07:16
5 U9 Female Francesca Nichols Saint Edmund Pacers 6 07:30
6 U9 Female Ana-Isabella Meecham-Aviles UA 36 07:34
7 U9 Female Rose-Marie Wright Saint Edmund Pacers 34 07:41
8 U9 Female Zara Hanman UA 17 07:59
9 U9 Female Jessica Talbot UA 26 08:57
10 U9 Female Millie Flack UA 18 08:57
11 U9 Female Aimee Flack UA 19 09:24
12 U9 Female Caitlyn Holdgate Saint Edmund Pacers 9 11:10
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U11 Male William Page UA 119 09:20
2 U11 Male Christpher Williams Saint Edmund Pacers 109 09:23
3 U11 Male Ben Hammond Stowmarket Striders 126 10:44
4 U11 Male Henry Martin Saint Edmund Pacers 108 10:50
5 U11 Male James Nichols Saint Edmund Pacers 106 11:17
6 U11 Male Tobias Owen-Jones UA 122 11:20
7 U11 Male Keiron Green Stowmarket Striders 116 11:45
8 U11 Male Oliver Amps UA 117 12:30
9 U11 Male Sam Chapman Saint Edmund Pacers 121 16:53
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U11 Female Sophie Tooley West Suffolk AC 104 09:17
2 U11 Female Eleanor Wright Saint Edmund Pacers 103 10:18
3 U11 Female Rose Mortimer UA 111 10:59
4 U11 Female Mikayela Sealby Saint Edmund Pacers 114 11:20
5 U11 Female Laura Cooledge UA 112 11:22
6 U11 Female Lucy Peake Ipswich Jaffa 113 11:29
7 U11 Female Charlotte Cutler UA 105 12:02
8 U11 Female Emma Clarke UA 123 12:41
9 U11 Female Zara Taylor UA 115 12:54
10 U11 Female Stacey East UA 120 13:09
11 U11 Female Georgia Whiting Saint Edmund Pacers 102 13:23
12 U11 Female Bianca Monteiro UA 127 14:06
13 U11 Female Hannah Ross Great Bentley  107 14:18
14 U11 Female Samantha Knott UA 101 14:21
15 U11 Female Amy Bloomfield Stowmarket Striders 118 14:24
16 U11 Female Cally Stinton UA 110 15:21
17 U11 Female Daniella Robinson UA 125 18:20
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U13 Male Adam Seymour Saint Edmund Pacers 203 08:13
2 U13 Male Ben Parker Felixstowe Road Runners 217 08:40
3 U13 Male Christpher Morton Stowmarket Striders 201 08:45
4 U13 Male Matthew Le Poidevin Saint Edmund Pacers 206 08:50
5 U13 Male Liam Doe Saint Edmund Pacers 215 08:59
6 U13 Male Scott Jackson UA 210 09:09
7 U13 Male Matthew Nichols Saint Edmund Pacers 214 09:20
8 U13 Male Conor Wakeman UA 211 10:05
9 U13 Male Tobie Stollery UA 231 10:21
10 U13 Male Jack Phillips Saint Edmund Pacers 216 10:33
11 U13 Male Jonathan Hocken UA 224 10:40
12 U13 Male Ieuan Alldis Saint Edmund Pacers 213 10:41
13 U13 Male James Copping Stowmarket Striders 228 10:49
14 U13 Male Dan Finegan Felixstowe Road Runners 226 10:58
15 U13 Male Jake Westray Saint Edmund Pacers 204 11:06
16 U13 Male James Hocken UA 223 11:17
17 U13 Male Jack Mcalinden Colchester Harriers 221 11:26
18 U13 Male Jordan Black UA 232 12:00
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U13 Female Emma Watts Saint Edmund Pacers 212 09:23
2 U13 Female Emily Strickland Saint Edmund Pacers 229 09:37
3 U13 Female Katie Peake Ipswich Jaffa 222 09:54
4 U13 Female Henrietta Bawn UA 230 10:03
5 U13 Female Kerry Knott Saint Edmund Pacers 202 10:04
6 U13 Female Hannah Maher Diss AC 209 10:17
7 U13 Female Lulu Stanford Newmarket Joggers 207 10:46
8 U13 Female Rachael Hatten Saint Edmund Pacers 208 10:47
9 U13 Female Charlotte Grass Newmarket Joggers 235 11:02
10 U13 Female Abigail Walldron UA 219 11:16
11 U13 Female Becki Phillips UA 220 11:40
12 U13 Female Chloe Jermyn Saint Edmund Pacers 205 11:45
13 U13 Female Gaia Johnstone Saint Edmund Pacers 218 11:53
14 U13 Female Olivia Taylor UA 225 12:28
15 U13 Female Gabriela Monteiro UA 233 12:43
16 U13 Female Olivia Hicks UA 234 13:17
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U15 Male Macauley Delo West Suffolk AC 309 07:43
2 U15 Male Brad Wattleworth Ipswich Harriers 320 07:58
3 U15 Male Ben Snaith UA 305 08:00
4 U15 Male Joseph Gibbon Colchester & Tending 313 08:03
5 U15 Male Tom Eames West Suffolk AC 316 08:13
6 U15 Male Jake McCarthy Saint Edmund Pacers 310 09:00
7 U15 Male Robert Smailes Stowmarket Striders 319 09:00
8 U15 Male Samuel Burdett Stowmarket Striders 321 09:06
9 U15 Male James Smailes Stowmarket Striders 318 09:55
10 U15 Male Alan Salter UA 301 09:57
11 U15 Male Daniel Whiting Saint Edmund Pacers 303 09:57
12 U15 Male Jake Hammond Stowmarket Striders 322 09:59
13 U15 Male Sam Bradwell UA 308 10:04
14 U15 Male William Amps UA 227 10:32
15 U15 Male George Holgate Saint Edmund Pacers 307 10:57
           
POS AGE  GENDER NAME CLUB RACE No TIME
1 U15 Female Charlotte Jones Newmarket Joggers 317 09:13
2 U15 Female Alice Maguire Saint Edmund Pacers 304 09:25
3 U15 Female Emily Gooderham Saint Edmund Pacers 302 09:26
4 U15 Female Katie Ruffell West Suffolk AC 306 09:40
5 U15 Female Sarah O' Rourke Newmarket Joggers 312 09:42
6 U15 Female Roz Smith Discovery Tri 323 10:00
7 U15 Female Kyrie Bloomfield Stowmarket Striders 315 10:05
8 U15 Female Jodie Driver Newmarket Joggers 314 10:07
9 U15 Female Chloe Beeton Newmarket Joggers 311 10:17