Barclay Bicentenary 20 - 100 mile Challenges    
              Rowley Mile Racecourse, Newmarket, 11th/12th July 2009    
                 
                 
Race         Ron Wallwork c893
Pos   L  M * = New Centurion        
1 L1     Sandra Brown (Surrey Walking Club) 100m 19.57.24  
2   1   Richard Brown (Surrey Walking Club) 100m 20.12.44  
3   2 * Gerard Heunks (RWV Rotterdam) 100m 20.49.27  
4   3 * Mark Wall (Leicester Walking Club) 100m 21.08.39  
5 L2     Marleen Radder-Willems (RWV Rotterdam) 100m 21.14.15  
6   4   Boetje Huliselan (OLAT  St.Oedenrode) 100m 21.23.40  
7   5   Ludo Schaerlaeckens (Sparta Bornem) 100m 21.37.37  
8   6   Robert de Wolf (RWV Rotterdam) 100m 21.46.24  
9   7   Kevin Marshall (Ilford Athletic Club) 100m 22.00.38  
10 L3   * Marie-Paule Vandenabeele (OLAT  St.Oedenrode) 100m 22.25.06  
11   8   Frans Derijcke (OLAT  St.Oedenrode) 100m 22.25.06  
12 L4   * Carol Baird (Australian Centurions) 100m 22.34.05  
13   9   Frank van der Gulik (SV de LAT Amsterdam) 100m 22.40.45  
14   10   Jaap Visser (RWV Rotterdam) 100m 22.44.34  
15   11 * Johan Koning (SV de LAT Amsterdam) 100m 23.01.59  
16   12 * Marc Haumesser (Villenueve a Ascq) 100m 23.05.39  
17   13 * Boudewijn Blom-Hertbeek (SV de LAT Amsterdam) 100m 23.07.48  
18   14   Martin Fisher (Redcar RWC) 100m 23.09.03  
19   15   Christopher Flint (London Vidarians) 100m 23.14.05  
20   16   Adrie Zoon (RWV Rotterdam) 100m 23.17.55  
21   17 * Steve Kemp (Unattached) 100m 23.21.20  
22   18 * Andrew Trigg (Leicester Walking Club) 100m 23.21.41  
23   19 * Jan Asselberghs (OLAT  St.Oedenrode) 100m 23.23.29  
24   20   Hedwig Vandenputte (RWV Rotterdam) 100m 23.34.22  
25   21   Willy Vermeulen (RWV Rotterdam) 100m 23.38.16  
26   22 * Michael Sutton (Ilford Athletic Club) 100m 23.45.18  
27   23   Marcel Dekker (SV de LAT Amsterdam) 100m 23.47.53  
28   24   Oliver Browne (Ilford Athletic Club) 100m 23.49.31  
29 L5     Jackie Cox (Loughton Athletic Club)   94m 23.48.57  
30   25   Robert Frielink (RWV Rotterdam)   92m 21.00.34  
31 L6     Hazel Fairhurst (Lancashire Walking Club)   84m 20.16.35  
32 L7     Serena Queeney (Enfield & H AC)   76m 19.26.21  
33   26   Kenneth Watts (London Vidarians)   76m 20.18.42  
34   27   Coert Peeters (SV de LAT Amsterdam)   74m 17.44.30  
35   28   David Williams (LDWA - London) 100km 16.33.48  
36   29   Robert Barclay (LDWA) 100km 18.11.19  
37   30   Don Cox (Enfield & H AC)   54m 12.46.00  
38   31   Robert Watts (London Vidarians)   54m 14.13.29  
39   32   Andrew Wilmot (Halstead RR/LDWA   52m 12.06.57  
40 L8     Sue Clements (Enfield & H AC)   50m 11.46.20  
41   33   Klaas Bakker (OLAT  St.Oedenrode)   50m 12.14.55  
42   34   Adrian Snook (March Athletic Club)   50m 12.32.22  
43   35   Iain Thomson (Bank of England)   50m 13.20.21  
44   36   Robert Parmenter (Halstead RR/LDWA   48m 11.42.50  
45   37   Paul Cole (Enfield & H AC)   46m 10.37.21  
46   38   Marcelino Sobczak (Unitas Sittard   40m   7.38.22  
47   39   Paul King (Belgrave Harriers)   38m   8.26.48  
48   40   Sailish Shah (Lancashire Walking Club)   38m   9.36.25  
49   41   Gary MacDonald (Ashford Athletic Club   38m   9.46.56  
50   42   John Borgars (Loughton Athletic Club)   34m   7.26.20  
51   43   David Evans (Lancashire Walking Club)   34m   7.30.08  
52   44   Patrick Neininger (Unattached)   34m   9.02.19  
53 L9     Helen Starling (Redcar RWC)   32m   7.35.14  
54 L10   Diana Braverman (Enfield & H AC)   50km   6.35.31  
55 L11   Patricia Evans (Lancashire Walking Club)   50km   6.36.39  
56   45   Mick Graham (Belgrave Harriers)   50km   6.44.34  
57 L12   Sarah Lightman (Leicester Walking Club)   50km   6.48.38  
58   46   Roy Gunnett (Lancashire Walking Club)   50km   7.02.32  
59 L13   Kathy Crilley (Surrey Walking Club)   50km   7.10.54  
60   47   Dave Hoben (Surrey Walking Club)   50km   7.14.28  
61   48   John Harvey (Newmarket Joggers)   50km   7.45.32  
62 L14   Jennie Grimwod (Newmarket Joggers)   50km   8.03.55  
63   49   Stephen Crane (Surrey Walking Club)   24m   4.42.54  
64   50   Robert Gutteridge (Yeovil Olympiads   24m   5.31.35  
65   51   Ties van der Berg (SV de LAT Amsterdam)   22m   4.26.06  
66   52   Vince Starling (Redcar RWC)   22m   4.26.58  
67   53   Peter Stanley (Astley Club)   22m   6.48.48  
68   54   Ian Richards (Steyning Athletic Club   20m   3.29.54  
69   55   Malcolm Brown (Enfield & H AC)   20m   4.42.04  
70   56   Sean Pender (Enfield & H AC)   18m   4.21.53  
71   57   Hans van der Knaap (RWV Rotterdam)   16m   3.24.08  
72   58   Arthur Thomson (Enfield & H AC)    6m   1.12.26  
                 
PS Sorry about the rain!