Under 13 Girls      
           
Position Finish Time Race No Surname First Name Club Name  
1 00:12:25 7 Reid Susannah Brandeston High School  
2 00:12:32 25 Cheverton Alice Waveney Valley A.C.  
3 00:13:03 28 Carson Samantha West Suffolk A.C.  
4 00:13:09 17 Godderham Jessica St Edmund Pacers  
5 00:13:17 21 Maguire Alice St Edmund Pacers  
6 00:13:21 26 Soanes Megan Waveney Valley A.C.  
7 00:13:31 33 Sears Cordelia Orwell Park School  
8 00:13:39 15 Jones Charlotte Newmarket Joggers  
9 00:13:52 11 Ramsey Jade Ipswich Harriers  
10 00:13:53 30 Poole Clare West Suffolk A.C.  
11 00:14:00 8 Scott Goergia Brandeston High School  
12 00:14:04 32 Peake Katie Ipswich Jaffa  
13 00:14:04 24 Watts Emma St Edmund Pacers  
14 00:14:08 3 Ivers Tabitha Brandeston High School  
15 00:14:10 27 Barker Sophie West Suffolk A.C.  
16 00:14:21 22 Strickland Emily St Edmund Pacers  
17 00:14:25 10 Wickens Charlotte Felixstowe Road Runners  
18 00:14:30 2 Coates Natasha Brandeston High School  
19 00:14:42 29 James Lauren West Suffolk A.C.  
20 00:14:55 16 Godderham Emily St Edmund Pacers  
21 00:15:15 31 Maher Hannah Diss AC  
22 00:15:29 6 Owen Emma Brandeston High School  
23 00:15:34 14 Grass Charlotte Newmarket Joggers  
24 00:15:40 4 Lawson Sophie Brandeston High School  
25 00:16:10 23 Vane Pheobe St Edmund Pacers  
26 00:16:22 19 Hatten Rachael St Edmund Pacers  
27 00:16:33 20 Jermyn Chloe St Edmund Pacers  
dns/dnf 1 Birch Amanda Brandeston High School  
dns/dnf 5 O'Leary Rebecca Brandeston High School  
dns/dnf 9 Bailey Laura Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 12 Reid Suzie Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 13 Driver Jodie Newmarket Joggers  
dns/dnf 18 Grose Elin St Edmund Pacers  
           
    1st Team 22 pts St Edmund Pacers  
    2nd Team 26 pts Brandeston High School  
    3rd Team 28pts West Suffolk A.C.  
           
           
Under 15 Girls        
           
           
Position Finish Time Race No Surname First Name Club Name  
1 00:15:31 61 Archer Holly West Suffolk A.C.  
2 00:16:04 43 Galbraith Mary Ipswich Harriers  
3 00:16:48 45 Peterson Hannah Ipswich Harriers  
4 00:17:04 44 Nicklin Sophia Ipswich Harriers  
5 00:17:11 46 Seller Jasmine Ipswich Harriers  
6 00:18:06 48 driver Sarah Newmarket Joggers  
7 00:18:52 60 Anthony Justine West Suffolk A.C.  
8 00:18:55 63 Waters Grace West Suffolk A.C.  
9 00:19:01 57 Davies Polly Waveney Valley A.C.  
10 00:19:06 55 Laidlaw Rebecca St Edmund Pacers  
11 00:19:10 50 Clipstone Laureen St Edmund Pacers  
12 00:19:10 47 Beeton Chloe Newmarket Joggers  
13 00:20:24 58 Desborough Tamsin Waveney Valley A.C.  
14 00:20:28 64 Chiverton Emily Farlingaye H.S. (Ind Entry)  
15 00:20:57 49 Shinedling Rebbeca Newmarket Joggers  
16 00:21:05 67 Hammond Anna Farlingaye H.S. (Ind Entry)  
17 00:21:11 51 Evans Catlin St Edmund Pacers  
18 00:21:31 54 Hatten Emma St Edmund Pacers  
19 00:22:41 52 Godderham Rebecca St Edmund Pacers  
dns/dnf 38 Edwards Laura Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 39 Girdlestone Jasmine Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 40 Grinwood Connie Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 41 Mudmar Isher Felixstowe Road Runners  
dns/dnf 42 Caiger Claire Ipswich Harriers  
dns/dnf 53 Griffith Helen St Edmund Pacers  
dns/dnf 56 Sadler Alice St Edmund Pacers  
dns/dnf 59 Fox Bethany Waveney Valley A.C.  
dns/dnf 62 Bibby Sarah West Suffolk A.C.  
dns/dnf 65 Hardwicke Jenny Farlingaye H.S. (Ind Entry)  
dns/dnf 66 Seller Jasmine Farlingaye H.S. (Ind Entry)  
dns/dnf 68 Peake Emma Ipswich Jaffa  
           
    1st Team 9 pts Ipswich Harriers  
    2nd Team 16 pts West Suffolk A.C.  
    3rd Team 33 pts Newmarket Joggers  
    4th Team 38 pts St Edmund Pacers  
           
Under 17 Women        
           
Position Finish Time Race No Surname First Name Club Name  
1 00:23:40 251 Christensen Charlotte Ipswich Harriers  
2 00:25:12 263 Addy Kirsty The Saxons  
3 00:26:18 262 Beales Abbie City of Norwich AC  
4 00:27:13 257 Barker Emily West Suffolk A.C.  
5 00:28:49 261 Thomas Laura Ipswich Harriers (Ind Entry)  
6 00:29:00 256 Baker Emily West Suffolk A.C.  
7 00:32:04 254 Guy Rebecca St Edmund Pacers  
8 00:33:56 253 Revell Laura Ipswich Harriers  
9 00:35:46 264 Brown Heidi Ipswich JAFFA  
dns/dnf 250 Ademokun Rachel Ipswich Harriers  
dns/dnf 252 Hamilton Kirsten Ipswich Harriers  
dns/dnf 255 Rigby Sherilyn St Edmund Pacers  
dns/dnf 258 Marriott Abigail West Suffolk A.C.  
dns/dnf 259 Samuels Kayleigh West Suffolk A.C.  
dns/dnf 260 Waterhouse Francis West Suffolk A.C.  
           
Under 20 Women        
           
Position Finish Time Race No Surname First Name Club Name  
1 00:23:51 34 Clarry Jemma St Edmund Pacers  
2 00:26:44 37 Wenman Emily West Suffolk A.C.  
3 00:28:51 36 Waters Helen West Suffolk A.C.  
4 00:31:27 35 McLoone Zara West Suffolk A.C.  
           
    1st Team 9 pts  West Suffolk A.C.  
           
Senion Women        
           
Position Finish Time Race No Surname First Name Club Name Category
1 00:23:01 141 Jordan Tamare Stowmarket Striders Female Senior
2 00:24:20 134 Patridge Sarah St Edmund Pacers (Ind Entry) Female Senior
3 00:25:56 127 Anthony Christine St Edmund Pacers "B" Female Veteran
4 00:25:59 132 McCarthy Maureen St Edmund Pacers "B" Female Veteran
5 00:26:28 162 Shirly Marie Sudbury Joggers (Ind Entry) Female Senior
6 00:26:33 106 Ramsey Nicki Ipswich Jaffa Female Senior
7 00:26:47 126 Alstrachan Angie St Edmund Pacers "A" Female Veteran
8 00:27:44 145 Paton Abi Stowmarket Striders Female Senior
9 00:27:53 120 Wightman Sarah Newmarket Joggers Female Senior
10 00:27:59 123 Canham Aimee The Saxons Female Senior
11 00:28:34 125 Vick Sarah The Saxons Female Senior
12 00:29:00 133 Partridge Pat St Edmund Pacers "B" Female Veteran
13 00:29:11 119 Thomas Diana Newmarket Joggers Female Senior
14 00:29:29 103 Brown Julie Ipswich Jaffa Female Veteran
15 00:29:33 107 Wincomb Claire Ipswich Jaffa Female Veteran
16 00:29:43 138 Garrod Sue Stowmarket Striders Female Veteran
17 00:29:56 108 Constable Michelle Ipswich Triathlon Club Female Veteran
18 00:30:16 156 Dinnell Christine Sudbury Joggers Female Veteran
19 00:30:16 121 Bailey Michaela The Saxons Female Veteran
20 00:30:28 130 Golding Sarah St Edmund Pacers "A" Female Veteran
21 00:30:37 112 Skelcher Mary Ipswich Triathlon Club Female Veteran
22 00:30:56 110 Miller Sarah Ipswich Triathlon Club Female Veteran
23 00:30:57 159 Mumford Fiona Sudbury Joggers Female Senior
24 00:31:02 155 Barrett-Seward Kellie Sudbury Joggers Female Senior
25 00:31:10 128 Calver Eloise St Edmund Pacers "B" Female Veteran
26 00:31:17 90 Bennett Annabel Felixstowe Road Runners Female Veteran
27 00:31:26 118 Rushmere Virginia Newmarket Joggers Female Senior
28 00:31:29 149 Stephenson Jo Stowmarket Striders Female Veteran
29 00:31:36 100 Thorndyke Kirsty Ipswich Harriers Female Senior
30 00:31:43 157 Gartland Jane Sudbury Joggers Female Veteran
31 00:32:31 105 Haselwood Julie Ipswich Jaffa Female Veteran
32 00:32:47 111 Stannett Kate Ipswich Triathlon Club Female Veteran
33 00:32:54 116 O'Callaghan Jenny Newmarket Joggers Female Veteran
34 00:33:03 154 Anstead Lenka Sudbury Joggers Female Senior
35 00:33:04 151 Toogood Rachel Stowmarket Striders Female Senior
36 00:33:14 117 Paul Miranda Newmarket Joggers Female Senior
37 00:33:21 101 Thorndyke Leanne Ipswich Harriers Female Senior
38 00:33:23 140 Ghant Deppie Stowmarket Striders Female Veteran
39 00:33:47 94 Sanders Barbara Hadleigh Hares A.C. Female Veteran
40 00:33:58 146 Reynolds Marie Stowmarket Striders Female Veteran
41 00:34:05 143 Mayhew Sandra Stowmarket Striders Female Veteran
42 00:35:12 96 Wokes Carol Hadleigh Hares A.C. Female Veteran
43 00:35:14 91 Dickinson Jo Felixstowe Road Runners Female Senior
44 00:35:49 93 Kirk Jackie Hadleigh Hares A.C. Female Senior
45 00:36:21 153 Wright Denise Stowmarket Striders Female Veteran
46 00:37:37 122 Bloor Sara The Saxons Female Veteran
47 00:38:10 135 Arfi Laura Stowmarket Striders Female Senior
48 00:38:20 95 Stewart Debbie Hadleigh Hares A.C. Female Veteran
49 00:38:37 92 Grimsey Sarah Hadleigh Hares A.C. Female Senior
50 00:38:48 144 Nash Katy Stowmarket Striders Female Senior
51 00:42:23 124 Merfield Wendy The Saxons Female Veteran
52 00:44:03 115 Jennings Lisa Newmarket Joggers Female Senior
dns/dnf 97 Antonis Tonya Ipswich Harriers Female Veteran
dns/dnf 98 Holme Claire Ipswich Harriers Female Senior
dns/dnf 99 Sprake Ellie Ipswich Harriers Female Senior
dns/dnf 102 Welbourn Elizabeth Ipswich Harriers Female Veteran
dns/dnf 104 Decker Helen Ipswich Jaffa Female Senior
dns/dnf 109 Hargadon Sue Ipswich Triathlon Club Female Veteran
dns/dnf 113 Buxton Anita Newmarket Joggers Female Senior
dns/dnf 114 Goodridge Jackie Newmarket Joggers Female Veteran
dns/dnf 129 Dennison Tricia St Edmund Pacers "A" Female Veteran
dns/dnf 131 Jepson Julia St Edmund Pacers "A" Female Veteran
dns/dnf 136 Chapman Melissa Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 137 Fox Renee Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 139 Geraghty Charmaine Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 142 Licence Alex Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 147 Rice Marie Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 148 Starmer Jan Stowmarket Striders Female Veteran
dns/dnf 150 Suttle Hayley Stowmarket Striders Female Veteran
dns/dnf 152 Watt Lesley Stowmarket Striders Female Veteran
dns/dnf 158 Henry Amanda Sudbury Joggers Female Senior
dns/dnf 160 Rooney Penny Woodbridge Shufflers Female Senior
dns/dnf 161 Odell Laura Aldershot Farnham & District Female Senior
           
    1st Team 19 pts St Edmund Pacers B  
    2nd Team 25 pts Stowmarket Striders  
    3rd Team 35 pts Ipswich Jaffa  
    4th Team 40 pts The Saxons  
    5th Team 49 pts Newmarket Joggers  
    6th Team 60 pts Ipswich Triathlon Club  
    7th Team 65 pts Sudbury Joggers  
    8th Team 125 pts Hadleigh Hares A.C.