BACK

Provisional Results

Pos Time No. First Name Surname Club Name Category
1 00:55:17 322 David Miller Woodbridge Shufflers Male Senior
2 00:56:49 203 David Laing Ipswich Jaffa Male Vet 40
3 00:57:46 254 Allen Smalls Colchester Harriers Male Senior
4 00:58:03 293 Stephen Whiting London Frontrunners Male Vet 40
5 00:58:26 276 Chris Sellens Colchester Harriers Male Senior
6 00:58:46 168 Gavin Davies Ipswich Jaffa Male Senior
7 00:59:02 292 Eric Philips London Frontrunners Male Senior
8 01:00:01 250 Paul Hamble Halstead Road Runners Male Senior
9 01:00:33 307 Neil Wooby Ipswich Jaffa Male Senior
10 01:00:36 291 Wesley Benton Sudbury Joggers Male Senior
11 01:00:38 361 Ben Caisey Unattached Male Senior
12 01:00:45 328 Andrew Bunn Norwich Road Runners Male Senior
13 01:00:57 190 Geoffrey Tomlinson Gt Bentley Running Club Male Vet 45
14 01:01:34 217 Allan Dawson St Edmund Pacers Male Vet 50
15 01:02:06 302 David Wright Colchester Harriers Male Vet 45
16 01:02:11 351 Goy Roper Norwich Road Runners Male Vet 45
17 01:02:25 277 Thomas Jarrett Ipswich Jaffa Male Senior
18 01:02:48 178 Clive Thomas Gt Bentley Running Club Male Vet 45
19 01:02:50 288 Nick Reynolds Tiptree Road Runners Male Vet 40
20 01:02:51 204 Martin Earle Unattached Male Vet 40
21 01:03:03 318 Shaun Lark Lowestoft RR Male Senior
22 01:03:14 218 Darren Judd Sudbury Joggers Male Senior
23 01:03:21 347 Nick Stonehouse Ipswich Triathlon Club Male Vet 40
24 01:03:22 294 Joseph Lowe London Frontrunners Male Senior
25 01:03:24 369 Michael Ball City of Portsmouth AC Male Vet 40
26 01:03:44 139 Jeremy Smith Sudbury Joggers Male Senior
27 01:03:52 320 Roy Young Colchester & Tendring AC Male Senior
28 01:04:11 265 Daniel Preece Hadleigh Hares AC Male Senior
29 01:04:13 164 Jason Ridgeon Unattached Male Vet 40
30 01:04:33 14 Paul McClelland Harwich Runners Male Vet 40
31 01:04:48 150 Lee Rudland Ipswich Jaffa Male Senior
32 01:04:55 324 Mark Clark Sudbury Joggers Male Vet 45
33 01:05:03 27 John Thorpe Ipswich Jaffa Male Senior
34 01:05:07 235 Natasha Belsom Ipswich Jaffa Female Senior
35 01:05:24 37 Nigel Rogers Unattached Male Senior
36 01:05:31 274 Mark Rutter Harwich Runners Male Vet 45
37 01:05:33 8 Stuart Green Stowmarket Striders Male Vet 45
38 01:05:38 87 Wayne Kern Halstead Road Runners Male Vet 40
39 01:05:49 272 Dean Jay Halstead Road Runners Male Senior
40 01:05:54 306 Brad Jones Ipswich Jaffa Male Senior
41 01:05:56 345 Chris Green Gt Bentley Running Club Male Vet 45
42 01:06:14 97 Neil Dable Ipswich Jaffa Male Senior
43 01:06:21 162 Andrew Bailey Halstead Road Runners Male Vet 60
44 01:06:23 131 Jayne Williams Ipswich Jaffa Female Vet 35
45 01:06:24 126 Robin Belsom Ipswich Jaffa Male Vet 45
46 01:06:25 261 Mark Brewer Tiptree Road Runners Male Vet 40
47 01:06:28 72 Darren Sheppard Unattached Male Senior
48 01:06:29 29 Gary Thompson Ipswich Jaffa Male Senior
49 01:06:31 241 Ker Macrosson Ipswich Jaffa Male Vet 50
50 01:06:37 112 Wilfred Campbell Ipswich Jaffa Male Vet 40
51 01:06:47 102 Graham White Bildeston Bounders AC Male Vet 50
52 01:06:48 352 Tracey Curl Norwich Road Runners Female Vet 45
53 01:06:51 340 Amanda Henry Sudbury Joggers Female Senior
54 01:06:57 343 Andrew Buck Sudbury Joggers Male Vet 40
55 01:07:06 123 Alexander Macmillen Colchester Harriers Male Vet 40
56 01:07:11 174 Christian Gillibrand Sudbury Joggers Male Senior
57 01:07:19 353 Eleanor Hall Mid Essex Casuals Female Senior
58 01:07:42 24 Duncan Chenery Ipswich Jaffa Male Vet 45
59 01:08:04 258 Miles Lloyd Unattached Male Senior
60 01:08:14 210 Carl Heron Queensbury RC (Bradford) Male Vet 45
61 01:08:17 327 Steve Clark Unattached Male Senior
62 01:08:27 339 Steve Gray Stowmarket Striders Male Vet 45
63 01:08:34 64 Paul Horne Vegetarian Cycling & AC Male Vet 45
64 01:08:35 106 Laura Shewbridge Tiptree Road Runners Female Senior
65 01:08:35 239 Suzanne Cookson Belgrave Harriers Female Vet 35
66 01:08:44 308 Sarah Ivory Tiptree Road Runners Female Senior
67 01:08:44 84 Lotty Turnidge Wellington Scottish Harriers Female Vet 35
68 01:08:58 305 Tim Hanman Unattached Male Senior
69 01:09:08 110 Matthew Ranson Halstead Road Runners Male Senior
70 01:09:23 163 Matthew Gant Hadleigh Hares AC Male Senior
71 01:09:26 185 Neil Higgins Unattached Male Senior
72 01:09:35 105 Gregor Kennedy Unattached Male Senior
73 01:09:50 262 Jason Bloomfield Stowmarket Striders Male Senior
74 01:09:52 31 Lucy Bowditch Ipswich Triathlon Club Female Vet 40
75 01:09:59 337 Rowena Fok Harwich Runners Female Senior
76 01:10:10 273 Sam Matthews Harwich Runners Male Senior
77 01:10:37 225 Jim Withers Newmarket Joggers Male Vet 50
78 01:10:57 68 Michael Hallums Unattached Male Senior
79 01:11:06 282 Ray Clayden Ipswich Jaffa Male Vet 50
80 01:11:11 367 Richard Hanson Unattached Male Senior
81 01:11:16 56 Arthur Whiston Colchester Harriers Male Vet 55
82 01:11:22 365 Kevin Bird Ipswich Jaffa Male Vet 40
83 01:11:24 228 Charles Hann Sudbury Joggers Male Vet 40
84 01:11:31 236 Mark Ross Gt Bentley Running Club Male Vet 45
85 01:11:32 323 Mike Grealy Halstead Road Runners Male Vet 50
86 01:11:35 326 Phil Jarvis Triatholon Essex Male Vet 40
87 01:11:39 175 Peter Baguley Ipswich Jaffa Male Vet 50
88 01:11:46 303 Edward Crisp Redhill Road Runners Male Senior
89 01:11:49 355 Alan Morrison Unattached Male Vet 40
90 01:11:54 88 Rob Clayton Felixstowe Road Runners Male Vet 50
91 01:11:55 45 Barry Clarke Unattached Male Senior
92 01:12:02 271 Jonathan Burls Harwich Runners Male Vet 45
93 01:12:05 93 Graham Statter Bishops Stortford RC Male Senior
94 01:12:22 119 Mary Narey Stowmarket Striders Female Vet 40
95 01:12:47 149 Eamonn Mccusker Ryston Runners Male Vet 50
96 01:12:56 195 Stephen Palmee Unattached Male Senior
97 01:13:32 317 Jonny Levett Stowmarket Striders Male Vet 40
98 01:13:49 53 Rob Thacker Halstead Road Runners Male Senior
99 01:14:07 300 Nicola Pyle Colchester & Tendring AC Female Vet 40
100 01:14:08 101 David Burrows Halstead Road Runners Male Vet 40
101 01:14:08 331 Ben Ingles Unattached Male Senior
102 01:14:09 205 Nigel frith Bourton Road Runners Male Vet 40
103 01:14:10 47 Philip Benfield Unattached Male Vet 45
104 01:14:18 157 David Baker Unattached Male Vet 50
105 01:14:18 129 Glyn Peck Harwich Runners Male Vet 65+
106 01:14:19 297 Andrew Cable Gt Bentley Running Club Male Vet 45
107 01:14:21 75 Mark Curteis Halstead Road Runners Male Vet 40
108 01:14:23 222 Timothy Earl Triatholon Essex Male Senior
109 01:14:32 172 David Gardiner Unattached Male Vet 55
110 01:14:36 238 Anthony Croucher Gt Yarmouth RRC Male Senior
111 01:14:53 18 Clive Quantrill Ipswich Triathlon Club Male Vet 40
112 01:14:57 182 Trevor Fulcher Unattached Male Senior
113 01:15:01 125 Jason Walne Unattached Male Senior
114 01:15:09 354 Thomas Bloomfield Triatholon Essex Male Senior
115 01:15:21 289 Eric Marseille Sudbury Joggers Male Senior
116 01:15:36 209 Andrew Wilmot Halstead Road Runners Male Vet 60
117 01:15:44 299 Ashleigh Ranson Colchester & Tendring AC Male Senior
118 01:15:59 370 Dan Hayes Guilford & Godalming Male Senior
119 01:16:02 132 Andrew Evans Ipswich Jaffa Male Vet 40
120 01:16:09 128 Kate Thomas Harwich Runners Female Vet 35
121 01:16:21 186 Sarah Fossberg Unattached Female Vet 35
122 01:16:36 234 Haley Suttle Unattached Female Vet 40
123 01:16:37 216 John Murphy Barnet & District Male Senior
124 01:16:38 133 Marcus Catlin Unattached Male Senior
125 01:16:39 284 Lee Edwards Stowmarket Striders Male Senior
126 01:16:40 206 David Marsh Unattached Male Senior
127 01:16:41 156 Dominic Biddle Unattached Male Vet 40
128 01:16:49 330 John Greener Bildeston Bounders AC Male Vet 60
129 01:16:56 248 Simon Tong Unattached Male Vet 50
130 01:16:57 122 John Ford Unattached Male Vet 50
131 01:17:02 223 Daniel Coughian Triatholon Essex Male Senior
132 01:17:03 230 Carole Prance Stowmarket Striders Female Vet 40
133 01:17:06 71 John Penny Unattached Male Vet 50
134 01:17:08 246 John Rizzo-Naudi Triatholon Essex Male Senior
135 01:17:09 341 Paddy Levin Sudbury Joggers Male Vet 40
136 01:17:10 26 Paul Flynn Unattached Male Senior
137 01:17:11 73 Andrew Barton Unattached Male Senior
138 01:17:12 86 Roger Hobson Woodbridge Shufflers Male Vet 60
139 01:17:17 286 David Gridley Havering 90 Joggers Male Vet 40
140 01:17:19 130 Paul Frindle Halstead Road Runners Male Vet 50
141 01:17:20 244 Adrian hine Felixstowe Road Runners Male Vet 40
142 01:17:21 275 Kay Murray Halstead Road Runners Female Vet 40
143 01:17:22 43 Mark Goodwin Felixstowe Road Runners Male Senior
144 01:17:23 6 Simon Wiggins Felixstowe Road Runners Male Senior
145 01:17:32 134 Peter Lennard Woodbridge Shufflers Male Vet 50
146 01:17:39 91 Geof Everitt Ipswich Jaffa Male Vet 60
147 01:17:40 192 Christopher Gay Gt Yarmouth & District AC Male Vet 40
148 01:17:44 232 Sophie Newman Unattached Female Senior
149 01:17:51 171 Trevor Hamblett Unattached Male Vet 55
150 01:17:56 332 Simon Lockwood Ipswich Triathlon Club Male Senior
151 01:18:03 281 Martin Ellingham Hadleigh Hares AC Male Vet 40
152 01:18:12 200 Christina Howland Felixstowe Road Runners Female Vet 40
153 01:18:17 142 James Rossiter Stowmarket Striders Male Senior
154 01:18:19 231 Penny Waggott Stowmarket Striders Female Vet 40
155 01:18:27 325 Ian Stubirski Witham RC Male Senior
156 01:18:34 316 Simon Ratcliffe Unattached Male Senior
157 01:18:39 57 John Holt Unattached Male Vet 60
158 01:18:47 99 Veronia Manly Wymondham AC Female Vet 55+
159 01:18:48 266 Calum Peterson Tiptree Road Runners Male Vet 45
160 01:18:52 224 Claire Batterham Triatholon Essex Female Senior
161 01:18:55 333 Femi Ariyo Unattached Male Senior
162 01:19:12 257 James Montgumery Witham RC Male Vet 40
163 01:19:13 147 Stan Todd Unattached Male Vet 45
164 01:19:14 280 Kirsty Denwood Stowmarket Striders Female Vet 35
165 01:19:15 226 Michelle Gordon Felixstowe Road Runners Female Senior
166 01:19:16 310 Micheal King Unattached Male Vet 55
167 01:19:20 256 Richard Hanely Hadleigh Hares AC Male Vet 40
168 01:19:24 167 David Daniels Stowmarket Striders Male Vet 40
169 01:19:26 58 Philip Cooper Felixstowe Road Runners Male Vet 50
170 01:19:26 33 Steve Cox Unattached Male Vet 40
171 01:19:27 358 Frank Gardiner Gt Bentley Running Club Male Vet 50
172 01:19:30 304 Paulina Norman Lowestoft RR Female Vet 55+
173 01:19:31 207 Sarah Belaon Unattached Female Senior
174 01:19:33 298 Abigail Paton Stowmarket Striders Female Senior
175 01:19:47 348 Philip Lancaster Colchester & Tendring AC Male Vet 45
176 01:19:58 287 Denis Mole Havering 90 Joggers Male Vet 55
177 01:19:59 188 Sarah Morris Haverhill Running Club Female Senior
178 01:20:12 279 Gary Halestrap Stowmarket Striders Male Vet 40
179 01:20:24 117 Joanne Mckay Gt Bentley Running Club Female Senior
180 01:20:32 158 Frank Moggan Stowmarket Striders Male Vet 55
181 01:20:39 278 Lorraine Mills Stowmarket Striders Female Vet 35
182 01:21:04 350 Colin Moule Unattached Male Vet 45
183 01:21:17 270 Nick Wright Unattached Male Senior
184 01:21:22 28 Neil Williams Capel Cheetahs Male Vet 45
185 01:22:03 363 Rob Nicholas Unattached Male Senior
186 01:22:06 198 Matthew Merrett Unattached Male Senior
187 01:22:08 95 Peter Turner Unattached Male Senior
188 01:22:11 141 Peter Sayer Unattached Male Vet 55
189 01:22:14 181 Linda Lowden Unattached Female Vet 40
190 01:22:29 264 Jo Stephenson Stowmarket Striders Female Vet 40
191 01:22:30 89 Mark Fribbens Halstead Road Runners Male Vet 40
192 01:22:48 151 Paul Theobald St Edmund Pacers Male Vet 50
193 01:22:57 202 carol Shaw Sudbury Joggers Female Vet 50
194 01:22:59 146 Stephen Bright British Athletics AC Male Vet 40
195 01:23:02 285 Kevin Davidson Unattached Male Vet 45
196 01:23:13 103 Ian Brown Unattached Male Vet 40
197 01:23:15 290 Gerry Dolder Tiptree Road Runners Male Vet 40
198 01:23:34 251 Kenneth Renshaw Dereham Road Runners Male Vet 45
199 01:23:36 98 Rosalind Maulkerson Unattached Female Vet 40
200 01:23:40 189 Susan Holmes Unattached Female Vet 50
201 01:23:54 309 Helen Ivory Tiptree Road Runners Female Vet 50
202 01:23:56 55 Ian Linton Tiptree Road Runners Male Vet 55
203 01:23:56 94 Corrina Smith Thetford AC Female Vet 40
204 01:24:09 23 Kate Stannett Ipswich Triathlon Club Female Vet 45
205 01:24:13 252 Stephen Sanders Bildeston Bounders AC Male Vet 40
206 01:24:26 283 Eleanor Mole Havering 90 Joggers Female Senior
207 01:24:33 107 John Webb Unattached Male Vet 55
208 01:24:42 269 Carolyn Bownes Tiptree Road Runners Female Vet 45
209 01:24:42 267 Barry Dobson Tiptree Road Runners Male Vet 60
210 01:24:59 311 John Pettifer Pitsea Running Club Male Vet 60
211 01:25:02 193 Jenny Standley Sudbury Joggers Female Vet 40
212 01:25:13 39 Caria Holroyd Stowmarket Striders Female Senior
213 01:25:21 50 Tim Finegan Felixstowe Road Runners Male Vet 45
214 01:25:23 359 Zoe Douglas Colchester & Tendring AC Female Vet 35
215 01:25:33 372 Laura Stevenson Unattached Female Senior
216 01:25:35 118 John Mckay Gt Bentley Running Club Male Vet 60
217 01:25:36 34 Malcolm Hogarth Stowmarket Striders Male Vet 50
218 01:25:38 334 Helen Turkingtine Unattached Female Senior
219 01:25:58 221 Catherine Carfoot Triatholon Essex Female Senior
220 01:26:01 247 Paul Hogger Hadleigh Hares AC Male Vet 40
221 01:26:03 137 Peter Warren Dulwich Runners Male Vet 50
222 01:26:06 213 Nick Salway Unattached Male Vet 40
223 01:26:10 155 Rachel Speake Bildeston Bounders AC Female Vet 35
224 01:26:14 214 Paul Hastings Unattached Male Vet 40
225 01:26:20 349 John Lambert Ipswich Jaffa Male Vet 60
226 01:26:40 140 Bruce Raymond Unattached Male Vet 40
227 01:26:44 245 Maureen Wright Ipswich Jaffa Female Vet 55+
228 01:26:49 76 Tim Ryder Unattached Male Vet 40
229 01:26:59 227 Anne Gomer Tiptree Road Runners Female Vet 55+
230 01:27:03 296 Jennifer Cowan Stowmarket Striders Female Senior
231 01:27:05 360 Mark Andres Unattached Male Vet 40
232 01:27:29 1 Carol Nokes Hadleigh Hares AC Female Vet 50
233 01:27:34 160 Martin Ablet Stowmarket Striders Male Senior
234 01:27:38 219 William Challis Unattached Male Vet 40
235 01:27:47 161 Keith Fisher Unattached Male Vet 45
236 01:27:56 177 Michelle Sisson Unattached Female Vet 40
237 01:28:05 201 Robert Shaw Sudbury Joggers Male Vet 50
238 01:28:07 54 Miranda Rayner Harwich Runners Female Vet 40
239 01:28:07 184 Martin West Harwich Runners Male Vet 55
240 01:28:12 60 Keith Thorogood Halstead Road Runners Male Vet 50
241 01:28:30 329 Philip Lqurier Lowestoft RR Male Vet 55
242 01:28:31 233 Cliff Moore Unattached Male Vet 60
243 01:28:41 170 Nick Huggins St Edmund Pacers Male Vet 55
244 01:28:45 313 Lorna Pettier Pitsea Running Club Female Vet 40
245 01:28:56 69 Steven Reynolds Unattached Male Vet 45
246 01:29:00 22 Charlie Stannett Ipswich Triathlon Club Male Vet 50
247 01:29:00 301 Rachel Richerdson-Wright Colchester Harriers Female Vet 45
248 01:29:02 321 Rita Rue Unattached Female Vet 45
249 01:29:11 79 Alison Coad Unattached Female Vet 45
250 01:29:28 368 William Pryke Unattached Male Vet 40
251 01:29:31 375 Mark Rudland Unattached Male Vet 45
252 01:29:36 364 Simon Browne Stowmarket Striders Male Vet 45
253 01:29:46 127 Rod Burrows Ipswich Jaffa Male Vet 55
254 01:30:03 211 Shaun Taylor Unattached Male Vet 50
255 01:30:05 165 Peter Boultz Unattached Male Vet 45
256 01:30:12 260 Richard Evans Unattached Male Vet 55
257 01:30:12 259 Michael Longman Unattached Male Senior
258 01:30:24 295 Tony Robinson 53-12 Multisports Male Vet 40
259 01:30:45 237 Rachael Humphreys Tiptree Road Runners Female Senior
260 01:30:51 16 sarah Hunt Hadleigh Hares AC Female Vet 40
261 01:30:56 49 Julia Woolnough Halstead Road Runners Female Vet 45
262 01:31:04 13 John Roberts Witham RC Male Vet 65+
263 01:31:35 255 Keith Scrivener Gt Bentley Running Club Male Vet 65+
264 01:31:36 268 Roger Causton Felixstowe Road Runners Male Vet 55
265 01:31:43 120 Jill Towns Unattached Female Vet 45
266 01:31:46 124 Sue Hargadon Ipswich Triathlon Club Female Vet 50
267 01:32:07 342 Kate Parry Capel Cheetahs Female Vet 35
268 01:32:19 179 Elaine Brinkley Felixstowe Road Runners Female Vet 45
269 01:32:21 344 Jenny O'Hanlon Capel Cheetahs Female Vet 35
270 01:32:27 366 Diane Bayliss Unattached Female Vet 50
271 01:32:35 346 Susan Wilshaw Capel Cheetahs Female Vet 50
272 01:32:38 169 Jonathan Warner Unattached Male Vet 50
273 01:32:56 253 Phil Goodwin Unattached Male Vet 55
274 01:32:59 315 Elizabeth McGoldrick Ipswich Triathlon Club Female Vet 50
275 01:33:33 100 Julie Thurlow Ipswich Jaffa Female Vet 50
276 01:33:36 194 Michael Jackson Unattached Male Vet 55
277 01:33:40 135 Peter Strange Unattached Male Vet 40
278 01:33:43 21 Susanna Munday Stowmarket Striders Female Senior
279 01:33:49 35 David Hodarth Locht AC (Germany) Male Vet 50
280 01:33:51 51 Shirley Suckling Hadleigh Hares AC Female Vet 50
281 01:33:58 199 David Smith Unattached Male Vet 40
282 01:34:03 42 Austin Barham Unattached Male Vet 40
283 01:34:10 312 Alex Kyczer Unattached Male Vet 40
284 01:34:17 263 Sheila Gillie Unattached Female Vet 50
285 01:34:17 357 Nikki Vince Unattached Female Senior
286 01:34:28 145 Liam Coffey Unattached Male Senior
287 01:34:36 338 Sandra Bumphrey Capel Cheetahs Female Vet 35
288 01:35:06 374 Robert Butler Unattached Male Vet 40
289 01:35:36 154 Amanda Holmes Unattached Female Vet 35
290 01:35:37 153 Michael Holmes Unattached Male Vet 40
291 01:36:01 61 Mark Oldfield Unattached Male Senior
292 01:36:01 62 Caria Oldfield Unattached Female Senior
293 01:36:04 80 Joseph Dilworth Unattached Male Vet 45
294 01:36:07 371 David Coley Felixstowe Road Runners Male Vet 55
295 01:36:20 83 Martin Reakes Unattached Male Vet 45
296 01:36:20 70 Darren Willey Unattached Male Senior
297 01:36:31 67 Roger Spinks Ipswich Jaffa Male Vet 65+
298 01:36:31 143 Jason Marsh Unattached Male Senior
299 01:36:35 136 Bob Barbiaux Unattached Male Vet 50
300 01:37:04 335 Bob Jack Bungay Black Dog RC Male Vet 45
301 01:27:05   AN Other    
302 01:37:06 220 Helen Challis Felixstowe Road Runners Female Vet 40
303 01:37:07 77 Debbie Taylor Ipswich Jaffa Female Vet 40
304 01:37:08 319 Bob Rowles Harwich Runners Male Vet 45
305 01:37:14 74 Andrew Vanhinsbergh Unattached Male Senior
306 01:37:20 196 Anne Oliver Felixstowe Road Runners Female Vet 50
307 01:37:20 187 Lyndon Collier Sudbury Joggers Male Vet 55
308 01:37:24 362 David Coster Unattached Male Vet 50
309 01:37:29 7 Mike Deacon Felixstowe Road Runners Male Vet 60
310 01:37:37 314 Dara Byham Unattached Female Vet 40
311 01:38:04 356 Andy Coker Unattached Male Senior
312 01:38:22 116 Alistair Phillips Unattached Male Senior
313 01:38:38 138 Christine Bloomfield Norfolk Gazelles Female Vet 50
314 01:39:12 41 John Clarke Unattached Male Senior
315 01:39:15 183 Sarah Moggan Unattached Female Senior
316 01:40:16 240 Matthew wells Unattached Male Senior
317 01:40:55 373 Fried Bertrand Unattached Male Vet 65+
318 01:41:28 249 Robert Tidder Unattached Male Vet 65+
319 01:42:50 17 Mark Newman Ipswich Triathlon Club Male Senior
320 01:43:43 173 Peter Thomas Colchester Harriers Male Vet 65+
321 01:43:52 11 Jane Fisher Unattached Female Vet 35
322 01:43:52 12 Jeanne Lynch-Aird Stowmarket Striders Female Vet 50
323 01:44:46 115 David Mugglestone Unattached Male Vet 45
324 01:46:57 3 Brian Turner Ipswich Jaffa Male Vet 65+
325 01:48:36 336 Mark Harris Unattached Male Vet 40
326 01:49:00 63 John Murray Unattached Male Vet 50
327 01:52:46 152 Valerie Dadge Felixstowe Road Runners Female Vet 40
328 01:52:46 180 Jenny Jarrett Felixstowe Road Runners Female Vet 40
329 01:54:35 191 Elaine Haggarty Gt Yarmouth & District AC Female Vet 50
330 01:54:37 66 Georgina Scopes Unattached Female Vet 35
331 01:54:37 5 Kim Gravell Unattached Female Vet 40
332 01:55:53 90 Paul Warren Unattached Male Vet 55
333 02:09:10 229 Malkiat Singh Colchester & Tendring AC Male Vet 60
dns/dnf 2 Daniel Smith Halstead Road Runners Male Senior
dns/dnf 4 Michael rees Stowmarket Striders Male Vet 45
dns/dnf 9 Claire Hardy Unattached Female Senior
dns/dnf 10 Adam Johnson Hadleigh Hares AC Male Senior
dns/dnf 15 Richard Newman Harwich Runners Male Vet 40
dns/dnf 19 Wendy Quantrill Ipswich Triathlon Club Female Senior
dns/dnf 20 Ian Carver Unattached Male Senior
dns/dnf 25 Robert Chenery Ipswich Jaffa Male Senior
dns/dnf 30 Stuart Moyes Unattached Male Senior
dns/dnf 32 Nik Burrows Ipswich Triathlon Club Male Vet 45
dns/dnf 36 Chris Millington Unattached Male Senior
dns/dnf 38 James Denman Stowmarket Striders Male Senior
dns/dnf 40 Shelli Haswell Unattached Female Vet 35
dns/dnf 44 Scott Macsephney Ipswich Jaffa Male Vet 40
dns/dnf 46 Tracey Stephens Unattached Female Vet 45
dns/dnf 48 John Cooke Unattached Male Vet 40
dns/dnf 52 Kate Thacker Halstead Road Runners Female Vet 35
dns/dnf 59 Kate Sherwin Felixstowe Road Runners Female Vet 40
dns/dnf 65 Gill Dean Ipswich Jaffa Female Vet 50
dns/dnf 78 Gary Taylor Woodbridge Shufflers Male Vet 45
dns/dnf 81 John Martin Unattached Male Senior
dns/dnf 82 Bob Watt Gt Bentley Running Club Male Vet 50
dns/dnf 85 Julian Cordwell Harwich Runners Male Vet 50
dns/dnf 92 Jeremy Parker Unattached Male Vet 40
dns/dnf 96 Stephen Edwards Newmarket Joggers Male Vet 40
dns/dnf 104 Karen Roxburgh Unattached Female Senior
dns/dnf 108 Nigel dadge Felixstowe Road Runners Male Vet 40
dns/dnf 109 Elezabeth Parker Felixstowe Road Runners Female Vet 35
dns/dnf 111 Kimberley Zilke Stowmarket Striders Female Senior
dns/dnf 113 Matthew Pellon Unattached Male Senior
dns/dnf 114 Claire Robson Unattached Female Senior
dns/dnf 121 Holly Mcleish Unattached Female Senior
dns/dnf 144 Michael Poulter Witham RC Male Vet 50
dns/dnf 148 Sarah Owen British Athletics AC Female Vet 40
dns/dnf 159 Alasdair Mcandrew Unattached Male Senior
dns/dnf 166 John Horgan 100 Marathon Club Male Vet 50
dns/dnf 176 Jane Morgan Hadleigh Hares AC Female Vet 35
dns/dnf 197 Verne Barltrop 100 Marathon Club Male Vet 60
dns/dnf 208 Tony Robinson Unattached Male Vet 40
dns/dnf 212 Robert Tidder Unattached Male Vet 65+
dns/dnf 215 Chris Lewis Unattached Male Senior