Juniors Full Race Results     HOME    BACK   

Position Name Sex Age cat Team Time
1 Sam Diston M U16 WS 8;51
2 Adam Arnold M U16 WS 9;17
3 David Stafford M U16 WS 9;40
4 Andrew Riddley M U16 WS 9;48
5 Seb Herrod M U16 WB 9;59
6 Michael Cripps M U16 WS 10;02
7 Paul Mays M U16 WS 10;05
8 Hannah Arbon F U17 SH 10;06
9 Andrew Waterhouse M U16 WS 10;12
10 Matthew Dack M U16 WB 10;19
11 Becky Wilbourn F U15 SH 10;20
12 Alex Bibby M U16 WS 10;31
13 Anton Dickson M U16 SH 10;33
14 10;35
15 Maddie Smith F U15 WB 10;45
16 Sianead Collins F U15 FS 10;51
17 James Hicks M U15 SH 10;53
18 Shelley Smith F U15 WB 10;54
19 Alice Simpson F U13 SH 10;54
20 Liam White M U16 BB 10;55
21 Edward Tricker M U13 ST 10;58
22 Simon Clayton M U13 FE 11;03
23 Tom Taylor M U13 SH 11;12
24 James Maycock M U13 WB 11;17
25 Sean Collins M U13 FS 11;21
26 David Ackerley M U16 FS 11;39
27 Emily Braverman F U13 NE 11;45
28 Will Keeley M U16 WB 11;50
29 Kerry Pinder F U13 SH 12;23
30 Ben Herrod M U13 WB 12;31
31 Elisabeth Morrison F U13 SH 12;52
32 Hannah Blowers F U15 WB 12;55
33 Patric Shaw M U13 SH 13;16
34 Matthew Kitchin M U13 WB 13;31
35 Ryan Kenyon M U13 WB 14;03
36 Holly Blowers F U13 WB 15;58
37 Eleanor Craggs F U13 WB 15;58
38 Declan Craggs M U13 WB 16;37

 

Junior Male Results    HOME    BACK   

Male Position Race Position Name Age cat Team Time Points
1 1 Sam Diston U16 WS 8;51 26
2 2 Adam Arnold U16 PA 9;17 25
3 3 David Stafford U16 WS 9;40 24
4 4 Andrew Riddley U16 WS 9;48 23
5 5 Seb Herrod U16 WB 9;59 22
6 6 Michael Cripps U16 WS 10;02 21
7 7 Paul Mays U16 WS 10;05 20
8 9 Andrew Waterhouse U16 WS 10;12 19
9 10 Matthew Dack U16 WB 10;19 18
10 12 Alex Bibby U16 WS 10;31 17
11 13 Anton Dickson U16 SH 10;33 16
12 14 ANO U16 XX 10;35 15
13 17 James Hicks U15 SH 10;53 14
14 20 Liam White U16 BB 10;55 13
15 21 Edward Tricker U13 ST 10;58 12
16 22 Simon Clayton U13 FE 11;03 11
17 23 Tom Taylor U13 SH 11;12 10
18 24 James Maycock U13 WB 11;17 9
19 25 Sean Collins U13 FS 11;21 8
20 26 David Ackerley U16 FS 11;39 7
21 28 Will Keeley U16 WB 11;50 6
22 30 Ben Herrod U13 WB 12;31 5
23 33 Patric Shaw U13 SH 13;16 4
24 34 Matthew Kitchin U13 WB 13;31 3
25 35 Ryan Kenyon U13 WB 14;03 2
26 38 Declan Craggs U13 WB 16;37 1

 

Young Ladies Results    HOME    BACK  

Race position Name Age cat Team Time Points
1 8 Hannah Arbon U17 SH 10;06 16
2 11 Becky Wilbourn U15 SH 10;20 15
3 15 Maddie Smith U15 WB 10;45 14
4 16 Sianead Collins U15 FS 10;51 13
5 18 Shelley Smith U15 WB 10;54 12
6 19 Alice Simpson U13 SH 10;54 11
7 27 Emily Braverman U13 NE 11;45 10
8 29 Kerry Pinder U13 SH 12;23 9
9 31 Elisabeth Morrison U13 SH 12;52 8
10 32 Hannah Blowers U15 WB 12;55 7
11 36 Holly Blowers U13 WB 15;58 6
12 37 Eleanor Craggs U13 WB 15;58 5

Junior Team Results    HOME    BACK  

Team results for the juniors have been amended to so that they correspond with the method that was used last year. My apologies for any confusion that this may have caused. There are no combined team results for the Juniors.

Position
Young Men 1 West Suffolk 73
2 Waveney Valley and Bungay 49
3 Suffolk Harriers 40
4 St Edmund Pacers 25
5 Flying Shufflers 15
6 Bildeston Bounders 13
7 Stowmarket Striders 12
8 Felixstowe Road Runners 11
9 Newmarket Joggers 0
10 Great Yarmouth Road Runners 0
11 Ipswich and Cambridge Tri 0
12 Lowestoft Road Runners 0
13 St Edmund Pacers B 0
Young Ladies 1 Suffolk Harriers 30
2 Waveney Valley and Bungay 21
3 Flying Shufflers 9
4 Newmarket Joggers 6
5 Bildeston Bounders 0
6 Felixstowe Road Runners 0
7 Great Yarmouth Road Runners 0
8 West Suffolk 0
9 Ipswich and Cambridge Tri 0
10 Lowestoft Road Runners 0
11 St Edmund Pacers A 0
12 St Edmund Pacers B 0
13 Stowmarket Striders 0