HOME    BACK

Bury Juniors 29/12/2002
Position Name Sex Age cat Team Time
1 ALEX WOLD M U16 IH 6.47
2 SAM DISTON M U16 WS 7.15
3 ADAM ARNOLD M U16 PA 7.19
4 ED FRY M U13 WS 7.19
5 MEGAN O,HARE F U13 WS 7.28
6 MICHAEL CRIPPS M U13 WS 7.30
7 ANDREW RIDLEY M U13 WS 7.46
8 ARDJAN  SHKEMBI M U13 WS 7.48
9 JOE SKIPPER M U16 WB 7.49
10 BECKY WELBOURNE F U15 IH 7.53
11 SEB HERROD M U16 WB 7.53
12 MATTHEW DACK M U16 WB 8.01
13 ELLIE SPRAKE F U15 IH 8.02
14 SHELLY SMITH F U15 WB 8.04
15 ALICE SIMPSON F U13 IH 8.05
16 HANNAH ARBON F U17 IH 8.16
17 E TRICKER M U13 ST 8.17
18 ALEX BIBBY M U13 WS 8.18
19 ANDREW WATERHOUSE M U13 WS 8.18
20 MADDIE SMITH F U15 WB 8.18
21 SIMON CLAYTON M U16 FE 8.28
22 CHARLIE FRY M U13 WS 8.31
23 JAMES MAYCOCK M U13 WB 8.32
24 JIM NORRIS M U13 PA 8.46
25 ELLIOT PALMER M U13 IH 9.08
26 BEN NAUGHTON M U16 ST 9.14
27 ANTON DICKSON M U13 IH 9.20
28 MATTHEW WOODEN M U16 FE 9.24
29 BEN HERROD M U13 WB 9.24
30 MATTHEW KITCHIN M U13 WB 9.29
31 THOMAS WOOD M IC 9.30
32 EMILY BRAVERMAN F U13 NE 9.34
33 ELIZABET MORRISON F U13 IH 9.43
34 GEORGINA MALSTER F U13 IH 9.43
35 AMY BRERETON F U13 WS 9.48
36 ROBERT GRAHAM M U13 IH 9.58
37 AMY ARNOLD F U13 PA 10.04
38 TOM NAUGHTON M U13 ST 10.18
39 FRANCIS WATERHOUSE F U13 WS 10.36
40 RYAN KENYON M U13 WB 10.19
41 FRANCIS DAVIS F U13 WS 12.05
42 KATHRYN WHITE F U13 WS 12.06
43 DECLAN CRAGGS M U13 WB 12.21
44 ELEANOR CRAGGS F U13 WB 12.25
JUNIOR FEMALE
Position Name Sex Age cat Team Time Pts
5 MEGAN O,HARE F U13 WS 7.28 16
10 BECKY WELBOURNE F U15 IH 7.53 15
13 ELLIE SPRAKE F U15 IH 8.02 14
14 SHELLY SMITH F U15 WB 8.04 13
15 ALICE SIMPSON F U13 IH 8.05 12
16 HANNAH ARBON F U17 IH 8.16 11
20 MADDIE SMITH F U15 WB 8.18 10
32 EMILY BRAVERMAN F U13 NE 9.34 9
33 ELIZABET MORRISON F U13 IH 9.43 8
34 GEORGINA MALSTER F U13 IH 9.43 7
35 AMY BRERETON F U13 WS 9.48 6
37 AMY ARNOLD F U13 PA 10.04 5
39 FRANCIS WATERHOUSE F U13 WS 10.36 4
41 FRANCIS DAVIS F U13 WS 12.05 3
42 KATHRYN WHITE F U13 WS 12.06 2
44 ELEANOR CRAGGS F U13 WB 12.25 1
JUNIOR MALE
Position Name Sex Age cat Team Time Pts
1 ALEX WOLD M U16 IH 6.47 28
2 SAM DISTON M U16 WS 7.15 27
3 ADAM ARNOLD M U16 PA 7.19 26
4 ED FRY M U13 WS 7.19 25
6 MICHAEL CRIPPS M U13 WS 7.30 24
7 ANDREW RIDLEY M U13 WS 7.46 23
8 ARDJAN  SHKEMBI M U13 WS 7.48 22
9 JOE SKIPPER M U16 WB 7.49 21
11 SEB HERROD M U16 WB 7.53 20
12 MATTHEW DACK M U16 WB 8.01 19
17 E TRICKER M U13 ST 8.17 18
18 ALEX BIBBY M U13 WS 8.18 17
19 ANDREW WATERHOUSE M U13 WS 8.18 16
21 SIMON CLAYTON M U16 FE 8.28 15
22 CHARLIE FRY M U13 WS 8.31 14
23 JAMES MAYCOCK M U13 WB 8.32 13
24 JIM NORRIS M U13 PA 8.46 12
25 ELLIOT PALMER M U13 IH 9.08 11
26 BEN NAUGHTON M U16 ST 9.14 10
27 ANTON DICKSON M U13 IH 9.20 9
28 MATTHEW WOODEN M U16 FE 9.24 8
29 BEN HERROD M U13 WB 9.24 7
30 MATTHEW KITCHIN M U13 WB 9.29 6
31 THOMAS WOOD M IC 9.30 5
36 ROBERT GRAHAM M U13 IH 9.58 4
38 TOM NAUGHTON M U13 ST 10.18 3
40 RYAN KENYON M U13 WB 10.19 2
43 DECLAN CRAGGS M U13 WB 12.21 1
JUNIOR FEMALE TEAM
Ipswich Harriers 41
West Suffolk 31
Waveney & Bungay 28
St Edmund Pacers 9
Newmarket Joggers 4
JUNIOR MALE TEAM
West Suffolk 76
Waveney & Bungay 63
Ipswich Harriers 46
Stowmarket 40
St Edmund Pacers 39
Felixstowe 21
Ipswich & Camb Tri 2
Bildeston & Hadleigh 0