HOME    BACK

LANGHAM 10Km AND FUN RUN 22nd September 2002

Pos Time Race No Surname First Name Club Name
1 00:33:40 1027 Jordan Richard Ipswich Jaffa
2 00:34:03 1009 Cudmore Tom Colchester Harriers AC
3 00:34:28 1063 Skinner Kevin Garden City Runners
4 00:34:49 1136 Knott Graeme Harwich Runners
5 00:35:01 1139 Gamble-Thompson Mark Colchester Harriers AC
6 00:35:13 1074 Langley Steve Colchester Harriers AC
7 00:35:18 1087 Evens Gareth Dartford Harriers
8 00:35:34 1151 King Daniel Colchester Harriers AC
9 00:35:45 1077 Meachon Jason Harwich Runners
10 00:35:53 1073 Hart Stephen Woodbridge Shufflers
11 00:36:13 1057 Pearce Peter Gt Bentley Running Club
12 00:37:02 1070 Ketteridge Sean Unattached
13 00:37:38 1035 Wolton Sam Halstead Road Runners
14 00:38:30 1072 Ellis Simon Thrift Green Trotters
15 00:38:57 1162 Davenport Sara Unattached
16 00:39:03 1051 Haines Richard Unattached
17 00:39:12 1002 Smith Richard Woodbridge Shufflers
18 00:39:15 1146 Statham Malcolm Colchester Harriers AC
19 00:39:15 1058 GFreen Paul Tiptree Road Runners
20 00:39:15 1037 Preston Paul Ipswich Jaffa
21 00:39:24 1144 Hazel Nick Colchester Harriers AC
22 00:39:36 1061 Gray Jenny Garden City Runners
23 00:39:39 1121 Allen Gaynor Unattached
24 00:39:42 1026 Peck Glyn Harwich Runners
25 00:39:42 1046 Hunt Steve Hadleigh Hares A.C.
26 00:39:42 1052 Beckett Michael Unattached
27 00:39:49 1084 Hawins William Colchester Harriers AC
28 00:39:52 1041 Shrimpton Gordon Halstead Road Runners
29 00:39:54 1047 Barnard Alan Colchester Harriers AC
30 00:40:07 1068 Gridley David Havering Joggers 90
31 00:40:20 1067 Spong Sue Havering Joggers 90
32 00:40:28 1062 Hall Martha Garden City Runners
33 00:40:55 1090 Doyle Mark Harwich Runners
34 00:41:15 1040 Funnell Gordon Hadleigh Hares A.C.
35 00:41:33 1160 Hale Joe Unattached
36 00:41:56 1078 Harrison Scott Witham Running Club
37 00:42:03 1038 Frindle Paul Halstead Road Runners
38 00:42:15 1140 Game David Mid Essex Casuals
39 00:42:38 1013 Childs Leslie Tiptree Road Runners
40 00:42:47 1050 Gilbert Oliver Unattached
41 00:43:04 1043 Wilmot Andy Halstead Road Runners
42 00:43:07 1053 Cole Roger Colchester Harriers AC
43 00:43:13 1059 Cybyk Hazel Chelmsford AC
44 00:43:16 1066 Morris Les Enfield & Harringey AC
45 00:43:23 1022 Johnson Chris Unattached
46 00:43:34 1075 Rutterford Alan Ely Runners Club
47 00:43:43 1039 Stanhope Ian Halstead Road Runners
48 00:43:43 1007 Rudge Stuart Unattached
49 00:43:43 1079 Taylor Keith Witham Running Club
50 00:43:43 1017 Gardiner Stephen Unattached
51 00:43:43 1011 Fellman David Unattached
52 00:43:46 1076 Buis Martin Ipswich Harriers
53 00:43:50 1089 Smith M Colchester Harriers AC
54 00:44:10 1163 Tyler David Northampton Pheonix
55 00:44:40 1158 Baker Julie H 30 tri Club
56 00:45:09 1096 Fenton-Jones Carl Gt Bentley Running Club
57 00:45:23 1069 Pryke Robert Mid Essex Casuals
58 00:45:30 1085 Slater James Tiptree Road Runners
59 00:45:52 1060 Cybyk Beau Witham Running Club
60 00:45:53 1091 Elenden Nicholas Gt Bentley Running Club
61 00:46:03 1147 Ludbrook David Unattached
62 00:46:07 1128 Earl Christabel Unattached
63 00:46:09 1004 Huffey Robert Unattached
64 00:46:16 1018 King Dean Gt Bentley Running Club
65 00:46:24 1008 Gard Trevor Unattached
66 00:46:26 1137 Ashley Michael Unattached
67 00:46:32 1055 Jarvis Phil Unattached
68 00:46:44 1030 Rose Keith Unattached
69 00:46:49 1152 Telford Brian Gt Bentley Running Club
70 00:46:51 1023 Gardiner S Unattached
71 00:46:55 1049 Williamson John Unattached
72 00:47:07 1025 Thomas Stuart Unattached
73 00:47:10 1029 Allen Robert Unattached
74 00:47:47 1044 Thomas Peter Colchester Harriers AC
75 00:47:47 1164 Potter Nick Unattached
76 00:48:00 1117 Wilson Tina Unattached
77 00:48:06 1028 Smith Chris Unattached
78 00:48:23 1032 Burtenshaw Noel Unattached
79 00:48:23 1036 Newcombe Colin Ipswich Jaffa
80 00:48:24 1019 Baldwin Gary Unattached
81 00:48:32 1001 Foster Paul Unattached
82 00:48:50 1033 Hamblin Paul Unattached
83 00:48:50 1006 Brown Ian Unattached
84 00:49:04 1141 Warboys Pip Mid Essex Casuals
85 00:49:13 1131 Pyle Nikki Unattached
86 00:49:13 1111 Bucker Judith Unattached
87 00:49:14 1149 Salisbury Stewart Unattached
88 00:49:22 1142 Greenwood Roger Unattached
89 00:49:33 1143 Gibson John Harwich Runners
90 00:49:36 1086 Dobson Barry Tiptree Road Runners
91 00:49:38 1045 Baker Cliff Colchester Harriers AC
92 00:49:46 1082 Felton Paul Gt Bentley Running Club
93 00:49:47 1159 Milburn Peter Road Runners Club
94 00:49:49 1123 Aves Susan Unattached
95 00:50:01 1124 Gurry Gaye Witham Running Club
96 00:50:01 1129 Sanders Barbara Hadleigh Hares A.C.
97 00:50:11 1000 Armstrong Paul Unattached
98 00:50:16 1081 Robinson Michelle Gt Bentley Running Club
99 00:50:31 1098 Hammett April Unattached
100 00:50:31 1010 Bucker Mark Unattached
101 00:50:35 1104 Foster Lyn Unattached
102 00:50:35 1145 Warner Jonathan Unattached
103 00:50:36 1065 Leeds Adrian Witham Running Club
104 00:50:38 1161 Howard Lisa Unattached
105 00:51:03 1064 Chambers Mike St Edmund Pacers
106 00:51:05 1042 Bright Stephen Unattached
107 00:51:14 1148 Jackson Mike Unattached
108 00:51:19 1125 Bogucka Aneta Unattached
109 00:51:32 1154 Ambrose Rod Unattached
110 00:51:34 1048 Durban John Unattached
111 00:51:38 1080 Knight Dawn Unattached
112 00:51:41 1034 Heath Richard Unattached
113 00:51:45 1005 Dyer Andy Unattached
114 00:51:45 1157 Larner Martin Unattached
115 00:51:45 1127 Brewster Fiona Framlingham Flyers
116 00:51:49 1132 Cole Sue Colchester Harriers AC
117 00:52:22 1012 Hunter Andrew Unattached
118 00:52:48 1097 Eyre Sean Unattached
119 00:52:50 1071 Smith Brian Cambridge University Press RC
120 00:53:00 1122 Hamblin Clare Unattached
121 00:53:52 1135 Self Jane Ipswich Jaffa
122 00:54:08 1109 Merwe Ronel van de Stowmarket Striders
123 00:54:15 1108 Smith Jane Unattached
124 00:54:19 1088 Humphrey Fred Halstead Road Runners
125 00:54:44 1138 Cassidy Adrian Unattached
126 00:54:48 1150 Young Maurice Halstead Road Runners
127 00:54:59 1054 Calderbank Nick Unattached
128 00:55:02 1083 Matthew Chas Unattached
129 00:55:10 1015 Stannett Charlie Ipswich Triathlon Club
130 00:55:25 1112 Suckling Shirlie Unattached
131 00:55:48 1114 Childs Debbie Unattached
132 00:56:05 1165 Phillips A Colchester Harriers AC
133 00:56:27 1024 Murry Andrew Unattached
134 00:57:22 1106 Gadd Dawn Unattached
135 00:58:00 1113 Lewin Karen Unattached
136 00:58:27 1130 Webb Emma Colchester Harriers AC
137 00:59:28 1153 Osbourne Nicki Unattached
138 00:59:28 1155 Maworth Launa Unattached
139 01:00:22 1101 Wakeling Christine Unattached
140 01:00:22 1103 Lewis Debbie Unattached
141 01:00:32 1102 Beckett Janice Unattached
142 01:00:39 1094 Coles Linda Unattached
143 01:02:34 1119 Monk Denise Unattached
144 01:02:43 1110 Finchem Keren Unattached
145 01:02:43 1003 Bloomfield Mark Unattached
146 01:03:10 1105 Yates Alex Unattached
147 01:03:10 1120 Merrison Tracey Unattached
148 01:03:26 1156 Nicolson-Thomas K L Unattached
149 01:03:26 1095 Gonens Charlotte Gt Bentley Running Club
150 01:03:52 1092 Tatum Jenny Gt Bentley Running Club
151 01:05:16 1100 Farnworth Michelle Unattached
152 01:05:22 1093 Whitmill Martin Gt Bentley Running Club
153 01:05:25 1056 Ward Ian Unattached
dns/dnf 1134 Ling Maggie Ipswich Jaffa
dns/dnf 1116 Stannett Kate Ipswich Triathlon Club
dns/dnf 1107 Aldridge Wendy Unattached
dns/dnf 1115 Curtis Caroline Unattached
dns/dnf 1118 Hones Linday Unattached
dns/dnf 1031 Hyatt Graham Unattached
dns/dnf 1014 Sayward Bill Unattached
dns/dnf 1126 Sebbon Sve Unattached
dns/dnf 1020 Thomas Richard Unattached
dns/dnf 1021 Thomas Chris Unattached
FUN RUN TROPHY WINNERS
Fastest Boy Under 9 Jacob Stone
Fastest Girl Under 9 Katherine Hinchcliffe
Fastest Boy Under 12 Harry Adams
Fastest Girl Under 12 Abianne Humphreys
Fastest Boy Under 15 Alex Wold
Fastest Girl Under 15 Samatha Smith
Chivers Trophy, Fastest Boy from Langham School Tim Flack
Powerplus Trophy Fastest Girl from Langham School Abianne Humphreys