HOME    BACK

EVENT 1
UNDER 13 GIRLS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 11:58 444 Samuels Debbie Stevenage & North Herts AC
2 12:06 426 Haywood Blue Lincoln Wellington AC
3 12:14 437 Davies Lucy Peterborough AC
4 12:24 438 Findind Lauren Peterborough AC
5 12:25 416 Brown Carly City of Norwich A.C.
6 12:48 424 Hanson Charlotte Lincoln Wellington AC
7 12:54 417 Cooper Holly City of Norwich A.C.
8 12:55 418 Dack Lyndsey City of Norwich A.C.
9 13:06 427 Jackson Rebecca Lincoln Wellington AC
10 13:12 439 Boast Suzy Riverside Runners Green
11 13:23 440 Ritchie Emma Riverside Runners Green
12 13:31 421 Wake Hannah City of Norwich A.C.
13 13:34 443 Pollen Sarah Stevenage & North Herts AC
14 13:37 423 Gray Charlotte Lincoln Wellington AC
15 13:39 429 Thomas Lara Lincoln Wellington AC
16 13:48 436 Braverman Emily Newmarket Joggers
17 14:20 433 Shields Alex Nene Valley Harriers
18 14:46 442 Bailey Helan Stevenage & North Herts AC
19 15:21 430 Flaherty Emma Nene Valley Harriers
20 15:46 431 Hurford Alice Nene Valley Harriers
21 16:17 441 Watson Jemma Riverside Runners Green
17pts 1st TEAM Lincoln Wellington AC
20pts 2nd TEAM City of Norwich A.C.
32pts 3rd TEAM Stevenage & North Herts AC
42pts 4th TEAM Riverside Runners Green
56pts 5th TEAM Nene Valley Harriers
EVENT 2
UNDER 13 BOYS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 11:27 7 Holland Josh City of Norwich A.C.
2 11:43 30 Headside Ricky Nene Valley Harriers
3 12:02 16 Cocking Daniel Lincoln Wellington AC
4 12:05 20 Haywood Elliott Lincoln Wellington AC
5 12:08 6 Bowling Kim City of Norwich A.C.
6 12:12 31 McGonigle Rick Nene Valley Harriers
7 12:15 28 Ramsden Jack Lincoln Wellington AC
8 12:23 37 Gunby Edward Peterborough AC
9 12:26 40 Williamson Dale Riverside Runners Green
10 12:32 10 Sims Shaun City of Norwich A.C.
11 12:44 9 Simpson Dale City of Norwich A.C.
12 12:50 41 McKechnie Callam Stevenage & North Herts AC
13 13:10 4 Warren Louis Boston & District AC
14 13:29 32 Spurden Phil Nene Valley Harriers
15 13:46 5 Watts Russell Boston & District AC
16 16:29 3 Tebbs Mark Boston & District AC
17 16:38 2 Isham Ross Boston & District AC
14pts 1st TEAM Lincoln Wellington AC
16pts 2nd TEAM City of Norwich A.C.
22pts 3rd TEAM Nene Valley Harriers
44pts 4th TEAM Boston & District AC
 
EVENT 3
UNDER 15 GIRLS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 16:21 262 Newstead Rebecca Stevenage & North Herts AC
2 16:26 232 Senior Ruth City of Norwich A.C.
3 16:30 230 Rose Carly City of Norwich A.C.
4 16:38 219 Brown Rachel City of Norwich A.C.
5 16:44 225 Clarke Emily City of Norwich A.C.
6 16:51 263 Scheuber Mathilda Stevenage & North Herts AC
7 16:53 243 Cowling Kimberley Colchester & Tendring A.C.
8 16:55 250 Humberstone Rachel Lincoln Wellington AC
9 17:12 260 Cooper Katherine Stevenage & North Herts AC
10 17:28 425 Harley Elizabeth Lincoln Wellington AC
11 17:31 209 Asztalos Imola Cambridge & Colleridge A.C.
12 17:38 218 Schofield Ellie Cambridge & Colleridge A.C.
13 17:45 251 Kimpton Sarah Lincoln Wellington AC
14 17:52 249 Gilbert Kelly Lincoln Wellington AC
15 17:58 238 Smith Shelley City of Norwich A.C.
16 18:06 258 Badrick Gemma Stevenage & North Herts AC
17 18:27 255 Ainslie Lisa Peterborough AC
18 18:29 248 Clarke Josina Lincoln Wellington AC
19 18:33 242 Gillin Jennifer Colchester & Tendring A.C.
20 18:55 261 Forde Jasmine Stevenage & North Herts AC
21 18:58 257 Craven Frances Peterborough AC
24 18:59 247 Campion Katie Lincoln Wellington AC
22 19:09 211 Hobday Nikki Cambridge & Colleridge A.C.
23 19:35 207 Loten Catherine Boston & District AC
25 20:18 256 Craven Emily Peterborough AC
9pts 1st TEAM City of Norwich A.C.
16pts 2nd TEAM Stevenage & North Herts AC
31pts 3rd TEAM Lincoln Wellington AC
45pts 4th TEAM Cambridge & Colleridge A.C.
63pts 5th TEAM Peterborough AC
EVENT 4
UNDER 15 BOYS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 14:03 514 Ward Rick City of Norwich A.C.
2 14:08 545 Arnold Ryan Peterborough AC
3 14:13 509 Cannell Steve City of Norwich A.C.
4 14:22 552 Brennan Terry Stevenage & North Herts AC
5 14:26 548 Grunby Matthew Peterborough AC
6 14:54 515 Hopkins Craig Great Yarmouth & District AC
7 14:59 518 Herbert Tom Lincoln Wellington AC
8 15:10 550 Anderson-Brown Joe Riverside Runners Green
9 15:17 544 McNab Kieran Nene Valley Harriers
10 15:22 519 Plaskett Mark Lincoln Wellington AC
11 15:25 547 Dunn Paul Peterborough AC
12 15:33 517 Haywood Dexter Lincoln Wellington AC
13 15:39 546 Burke Jason Peterborough AC
14 15:47 534 Dickens Andy Nene Valley Harriers
15 15:53 553 McKechnie Marcus Stevenage & North Herts AC
16 16:18 502 Tilley Alex Boston & District AC
17 16:47 542 Lee Nathan Nene Valley Harriers
18 16:56 520 Smith Ashley Lincoln Wellington AC
19 17:03 551 Ritchie Chris Riverside Runners Green
20 17:13 508 Boyle-Smith Dane City of Norwich A.C.
21 17:23 533 Berry Adam Nene Valley Harriers
22 17:29 532 Thomas Alex Lincoln Wellington AC
23 19:49 504 Webb James Boston & District AC
24 20:35 501 Porter Ben Boston & District AC
18pts 1st TEAM Peterborough AC
24pts 2nd TEAM City of Norwich A.C.
29pts 3rd TEAM Lincoln Wellington AC
40pts 4th TEAM Nene Valley Harriers
63pts 5th TEAM Boston & District AC
EVENT 5
SENIOR MENS CHAMPIONSHIP ( 6 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB Age Cat
1 00:39:20 337 Salmon Tom City of Norwich A.C. Senior
2 00:40:00 330 Gibson Bryce City of Norwich A.C. Senior
3 00:41:05 343 Larkins Paul Newham & Essex Beagles Senior
4 00:41:48 342 Beard Shaun Nene Valley Harriers Senior
5 00:42:12 308 North Shaun Boston & District AC Senior
6 00:42:26 347 Coll Robin Newmarket Joggers Vet 40
7 00:42:34 327 Baldelli Ben Cambridge Tri Club Senior
8 00:43:26 324 Pile Chris Cambridge & Colleridge A.C. Senior
9 00:44:30 323 Palmenter Andrew Cambridge & Colleridge A.C. Senior
10 00:44:50 309 Tilley David Boston & District AC Senior
11 00:45:03 355 Corleys Brian Peterborough AC Senior
12 00:45:41 326 Stone Leone Cambridge & Colleridge A.C. Vet 40
13 00:46:48 328 Elliot Thomas Cambridge Tri Club Senior
14 00:47:48 348 Martin-Smith Kollyn Newmarket Joggers Senior
15 00:48:23 349 Munns Brian Newmarket Joggers Senior
16 00:48:43 358 Richie Keith Riverside Runners Green Senior
17 00:49:40 351 Peck Steve Newmarket Joggers Vet 40
18 00:50:02 322 Meam Gerald Cambridge & Colleridge A.C. Vet 40
19 00:50:04 346 Clarke Neville Newmarket Joggers Vet 40
20 00:50:10 312 West Matt Boston & District AC Senior
21 00:50:42 329 Salter Michael Cambridge Tri Club Senior
22 00:50:43 319 Howard Peter Cambridge & Colleridge A.C. Vet 60+
23 00:51:22 341 Humberstone David Lincoln Wellington AC Senior
24 00:51:51 317 Ennis Marcus Cambridge & Colleridge A.C. Vet 50
25 00:52:06 359 Pollen Richard Stevenage & North Herts AC Vet 40
26 00:52:22 306 Johnson Davisd Boston & District AC Vet 40
27 00:54:24 344 Bell Wayne Newmarket Joggers Senior
28 00:56:26 365 Evens Tony Waveney Valley A.C. Vet 40
29 00:58:14 366 Millet Tony Waveney Valley A.C. Vet 40
30 00:59:51 345 Braverman Terry Newmarket Joggers Vet 50
31 01:09:54 363 Scheuber Vince Stevenage & North Herts AC Vet 50
93pts 1st TEAM Cambridge & Colleridge A.C.
98pts 2nd TEAM Newmarket Joggers
EVENT 6
UNDER 17 WOMENS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 16:11 469 Cunningham Lauren Stevenage & North Herts AC
2 17:06 457 Tatum Danielle Colchester & Tendring A.C.
3 17:15 460 Coates Sarah Lincoln Wellington AC
4 18:18 464 Smith Louise Luton United AC
5 18:31 462 Taylor Emily Lincoln Wellington AC
6 18:46 467 Spratt Kirsty Peterborough AC
7 19:14 463 Thomas Alice Lincoln Wellington AC
15pts 1st TEAM Lincoln Wellington AC
EVENT 7
UNDER 20 WOMENS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 00:25:09 683 Hughes Megan Colchester & Tendring A.C.
2 00:25:59 676 Grant Polly Cambridge & Colleridge A.C.
3 00:27:36 686 Tanner Jamie Colchester & Tendring A.C.
4 00:27:43 684 Hunt Jenny Colchester & Tendring A.C.
5 00:28:22 675 Brampton Ruth Boston & District AC
6 00:31:30 687 Cansdale Rebecca Lincoln Wellington AC
8pts 1st TEAM Colchester & Tendring A.C.
EVENT 8
SENIOR WOMENS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB Age Cat
1 00:22:34 156 Greenaugh Grace Colchester & Tendring A.C. Senior
2 00:23:17 129 Holland Maria City of Norwich A.C. Vet 45
3 00:23:44 138 Knights Sarah City of Norwich A.C. Vet 35
4 00:23:50 120 Buller Rebecca City of Norwich A.C. Senior
5 00:23:56 191 Watson Ruth Peterborough AC Senior
6 00:24:43 125 Dungar Amy City of Norwich A.C. Senior
7 00:24:52 183 Gregory Clare Lincoln Wellington AC Senior
8 00:25:02 159 Tanner Lynn Colchester & Tendring A.C. Vet 45
9 00:25:05 108 Clay Jackie Boston & District AC Senior
10 00:26:38 117 Alford Nicola City of Norwich A.C. Senior
11 00:26:54 192 Millett Ann Waveney Valley A.C. Vet 45
12 00:27:19 114 Braverman Diana Cambridge & Colleridge A.C. Vet 45
13 00:27:54 112 Barnett Susan Cambridge & Colleridge A.C. Vet 45
14 00:31:57 184 Kimpton Patricia Lincoln Wellington AC Vet 35
15 00:35:33 185 Ramsden Jane Lincoln Wellington AC Vet 35
16 00:36:03 181 Fraser Dorothy Lincoln Wellington AC Vet 45
9pts 1st TEAM City of Norwich A.C.
36pts 2nd TEAM Lincoln Wellington AC
EVENT 9
UNDER 17 MENS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 00:20:25 289 Knights Christopher Peterborough AC
2 00:20:25 290 Pettit Daniel Peterborough AC
3 00:20:45 287 Tombleson Kyle Nene Valley Harriers
5 00:20:56 274 Jones Chris City of Norwich A.C.
4 00:20:56 284 Danile Leon Nene Valley Harriers
6 00:20:58 285 Foreman Jamie Nene Valley Harriers
7 00:21:40 279 Bell David Huntingdonshire AC
8 00:21:53 273 Goose Carl City of Norwich A.C.
9 00:22:08 292 Hilliard Aron Waveney Valley A.C.
10 00:23:04 293 Millett Simon Waveney Valley A.C.
11 00:23:33 283 Birch Adam Nene Valley Harriers
12 00:24:27 277 Naylor Michael City of Norwich A.C.
13 00:24:51 270 Humphries Warren Boston & District AC
14 00:25:53 286 Prosser Tom Nene Valley Harriers
24pts 1st TEAM Nene Valley Harriers
EVENT 10
UNDER 20 MENS CHAMPIONSHIP ( 3 TO SCORE )
POS. TIME RACE No SURNAME FIRST NAME CLUB
1 00:26:36 483 Hubbard Louis City of Norwich A.C.
2 00:27:18 489 Allen Ashley Peterborough AC
3 00:27:55 481 Beier Daniel City of Norwich A.C.
4 00:28:25 493 White Joseph Peterborough AC
5 00:28:45 487 Clement Leon Nene Valley Harriers
6 00:29:10 492 Mitchell Edward Peterborough AC
7 00:29:15 490 Goymour Ben Peterborough AC
8 00:29:23 482 Dungar Craig City of Norwich A.C.
9 00:32:47 486 Chapman Chris Nene Valley Harriers
12pts 1st TEAM Peterborough AC
12pts 2nd TEAM City of Norwich A.C.