LOWESTOFT ROAD RUNNERS
EQUINOX 5 ROAD RACE 23rd SEPTEMBER 2001
HOME BACK
1 25.39 David Miller Woodbridge Shufflers ms
2 27.31 Craig Hobson City of Norwich ms
3 28.05 Andrew Hicks Lowestoft Road Runners mv1
4 28.11 Neil Drain Felixstowe Road Runners ms
5 28.16 Lee Cousens Bungay Black Dog ms
6 28.43 David Minister Bungay Black Dog ms
7 28.52 Nigel Jackson Unattached ms
8 29.36 Nicholas Stephens Stowmarket Striders ms
9 29.51 Ronald Benjamin Felixstowe Road Runners mv1
10 30.11 Kevin Sharman Unattached ms
11 30.23 Chris Jones Waveney Valley AC ms
12 30.28 Raymond Hill Jaffa mv2
13 30.29 Mark turner Unattached ms
14 30.44 Steve kenyon Waveney Valley AC ms
15 30.49 Anthony Roper St Edmund Pacers ms
16 30.53 Andrew Hill London Heathside mv1
17 30.56 Adam Faben Unattached ms
18 30.59 Shaun Lark Unattached ms
19 31.09 Richard Hilling Waveney Valley AC mv1
20 32.00 Chris Rees Stowmarket Striders ms
21 32.14 Justin Hender Ipswich Tri Club ms
22 32.27 Peter lennard Woodbridge Shufflers mv1
23 32.35 Ashley Page St Edmund Pacers mv1
24 32.37 Richard Tomsett Lowestoft Road Runners ms
25 32.47 Rupert Judge Woodbridge Shufflers ms
26 32.52 Terry Garrity Unattached mv1
27 32.56 Paul Silom Lowestoft Road Runners mv2
28 32.59 Kevin Blackwell Flegg AC mv1
29 33.15 Gordon Slack Stowmarket Striders mv2
30 33.22 Colin Whale Bungay Black Dog ms
31 33.29 Richard Nash Stowmarket Striders ms
32 33.41 Luke Blackwell Flegg AC ms
33 33.46 Richard Dye Bungay Black Dog mv1
34 33.49 Ray Short St Edmund Pacers mv2
35 33.50 Paul Preston Jaffa ms
36 33.54 Adrian Sadler Waveney Valley AC ms
37 33.56 Barry Jennings Unattached mv2
38 34.11 Simon Bourne Ipswich Tri Club ms
39 34.12 John Wharton Bungay Black Dog mv1
40 34.14 David Goodwin Gt Yarmouth Road Runners mv1
41 34.29 Ian Taylor Stratton Striders mv1
42 34.42 Diane Pamplin Flegg AC fv2
43 34.45 Andy Coates Gt Yarmouth Road Runners mv1
44 34.47 Richard Fellingham Stowmarket Striders mv2
45 34.50 David Price Waveney Valley AC mv2
46 34.53 Richard Gillard Waveney Valley AC ms
47 35.00 Jim Keeble Runners centre Tri Club ms
48 35.13 Johnathan Wilding Felixstowe Road Runners ms
49 35.28 Alan Ward Gt Yarmouth Road Runners ms
50 35.30 Paul westgate Gt Yarmouth Road Runners mv1
51 35.44 Kevin Smith Lowestoft Road Runners ms
52 35.46 Chris Doggett Flegg AC ms
53 35.47 Tracy Prewer Lowestoft Road Runners fv1
54 35.54 Nigel Gilham Bungay Black Dog mv1
55 36.07 Mick Sears Woodbridge Shufflers mv1
56 36.17 Lloyd Woolner Unattached mv2
57 36.38 Tony Millett Waveney Valley AC mv1
58 36.40 John Pamplin Flegg AC mv2
59 36.50 Neil Roberts Stratton Striders mv1
60 36.52 Colin Weight St Edmund Pacers mv2
61 36.57 Tim Howlett Gt Yarmouth Road Runners ms
62 37.05 Anne Milett Waveney Valley AC fn2
63 37.32 Brain Wilson Bungay Black Dog mv1
64 37.36 Katy nash Stowmarket Striders fs
65 37.38 John England Gt Yarmouth Road Runners mv2
66 37.39 Brian Walden Unattached mv1
67 37.40 Nigel Dadge Felixstowe Road Runners ms
68 37.53 Mark Womack Lowestoft Road Runners ms
69 38.03 Gary Randell Springfield Striders ms
70 38.08 David Punt Bungay Black Dog mv1
71 38.12 Roger Hobson Woodbridge Shufflers mv2
72 38.34 Nigel Bonham Newmarket Joggers mv2
73 38.48 Brian Peck St Edmund Pacers mv2
74 38.58 Judy Potter Bungay Black Dog fv2
75 39.46 Len Cousens Lowestoft Road Runners mv2
76 39.57 Wayne Flatman St Edmund Pacers mv1
77 40.03 Stephen Balls Waveney Valley AC mv1
78 40.10 Roger Gibbons Wymondham AC mv2
79 40.30 Jean Thurston Unattached fs
80 40.39 Sally Nicholls Bungay Black Dog fv1
81 40.54 Avril Roe Lowestoft Road Runners fv2
82 41.38 Anne Fellingham Stowmarket Striders fv2
83 42.07 Sally Lappin Unattached fv1
84 42.09 David Cook Bungay Black Dog mv2
85 42.15 Philip Neave Unattached mv2
86 42.18 Wendy Smith Unattached fv1
87 42.27 Gillian Benjamin Felixstowe Road Runners fv1
88 42.45 Hayley Smith Unattached fv1
89 43.35 Billy Richmond Unattached ms
90 43.45 Rachael lacey Flegg AC fv1
91 44.10 Erica Short St Edmund Pacers fv2
92 44.49 Maureen England Gt Yarmouth Road Runners fv2
93 45.26 Carol Gibbons Wymondham AC fv2
94 45.31 Debbie Wright Unattached fs
95 46.38 James Kelly Framlingham Flyers mv2
96 46.56 Ian Reid Unattached mv1
97 46.56 Julie Reid Unattached fv1
98 47.16 Chris Harbord Gt Yarmouth Road Runners mv2
99 47.33 Sean Whatling Unattached ms
100 47.33 Cherie Hipkins Unattached fs
101 50.41 Denise Goodwin Gt Yarmouth Road Runners fv1
102 50.56 John ward Flegg AC mv1
103 51.38 Lisa Marie Minister Unattached fs
104 55.53 Pat Brightman Gt Yarmouth Road Runners fv2